cellulit na posladkach

Jak zwalczyć cellulit na pośladkach?

Cellulit to nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa, której komórki adipocyty, przemieszczają się w kierunku skóry właściwej. W zależności od przypadku zauważalny jest gołym okiem lub po ściśnięciu fałdu skóry. Jednymi z obszarów, na których obecność cellulitu jest najbardziej drażliwa, są pośladki oraz uda. Czy możliwe jest całkowite pozbycie się tzw. „pomarańczowej skórki”? Jakie zabiegi są najczęściej rekomendowane do skutecznego pozbycia się cellulitu? Przedstawiamy najskuteczniejsze porady prosto od specjalistów.

Przyczyny powstawania cellulitu na pośladkach

Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele. Należą do nich na przykład brak aktywności fizycznej lub siedzący tryb życia, intensywne wahania wagi, nieodpowiednia, bogata w wysoko przetworzone produkty spożywcze dieta, zaburzenia hormonalne, problemy z krążeniem oraz noszenie zbyt obcisłych ubrań, powodujących ucisk tkanek.

Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków w klinice Preibisz SkinDoctors?

Kliniki medycyny estetycznej wprowadzają liczne zabiegi ułatwiające pozbycie się cellulitu. Preibisz SkinDoctors w swojej ofercie zawiera szereg z nich. W redukcji cellulitu na udach i pośladkach sprawdzają się między innymi zabiegi iniekcyjne, takie jak mezoterapia igłowa czy karboksyterapia. Klinika oferuje również zabiegi odpowiednie dla osób, które nie są zwolennikami zabiegów iniekcyjnych. Jednym z nich jest SPA Deep oraz laser Shape, które poprzez swoje siły takie jak podciśnienie, fala radiowa czy też podczerwień są dobrą pomocą na drodze do modelowania sylwetki, a tym samym redukcji cellulitu.

  Zastanawiasz się, jakie kozaki wybrać na wieczór? Sprawdź 5 niezbędnych porad!

Sprawdź zabiegi najlepiej sprawdzające się przy kuracjach antycellulitowych.

Cellulit na pośladkach – profilaktyka

Aby pośladki oraz uda były jędrne i zgrabne, potrzebne jest kompleksowe zaopiekowanie się swoim ciałem. Pierwszym, najważniejszym filarem są ćwiczenia, które wyrzeźbią mięśnie i ujędrnią skórę. Kolejnym istotnym elementem jest zdrowa, bogata w warzywa i owoce dieta, która wspomoże prawidłową detoksykację organizmu. Wspomniane elementy uzupełnione o skuteczne zabiegi antycellulitowe pomogą Ci stoczyć skuteczną walkę z pomarańczową skórką.

Czy można całkowicie wyeliminować cellulit z pośladków?

cellulit na udzie

Niestety nie istnieje jedna, sprawdzona metoda na wyeliminowanie cellulitu z pośladków. Warto jednak regularnie uprawiać sport i stosować zdrową, zbilansowaną dietę, które wesprą te działania na co dzień. Pamiętaj, że cellulitowi służą wszystkie czynności mające na celu wprowadzenie toksyn do Twojego organizmu. Właśnie dlatego stanowczo odradzamy palenie wyrobów tytoniowych. Dym, który dostaje się do Twojego organizmu, usztywnia naczynia krwionośne i sprawia, że są bardziej podatne na tworzenie się zmian cellulitowych. Zadbaj więc o swoje zdrowie i wygląd i pozbądź się tego wyjątkowo szkodliwego nałogu.

  Jakie pigmenty do makijażu permanentnego wybrać?

Jakie są inne korzyści płynące ze zwalczania cellulitu na pośladkach?

Oprócz oczywistych zalet, takich jak poprawa wyglądu skóry może przynieść inne korzyści. Zmiana stylu życia na ten służący pozbyciu się pomarańczowej skórkipozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie i poziom energii, którą dysponujesz w ciągu dnia. Zajęcie się cellulitem na wczesnym etapie zmniejsza też ryzyko powstawania rozstępów oraz ujędrnia skórę przy jednoczesnym utrzymaniu prawidłowej wagi ciała.