szesciopak u kobiety

Jak zacząć się odchudzać?

Jeśli chcesz ważyć mniej, sięgnij po sprawdzone metody. Dieta, aktywność fizyczna to podstawa działań. Możesz je wspierać spalaczami tłuszczu, które potrafią skutecznie przyspieszać proces chudnięcia. Jak działają i co zawierają?

Redukcja tkanki tłuszczowej – praktyczne metody

Czujesz, że masz nadmiar ciała i chcesz zredukować swoją tkankę tłuszczową? Nie odkładaj tego na przyszły rok jako postanowienie. Prawdopodobnie będzie to jeden z wielu celów, jakie sobie wyznaczysz, a których realizację z czasem porzucisz. Zadbaj o siebie już dziś!

Metody redukcji tłuszczu

Aby obniżyć swoją wagę, musisz skumulować kilka podstawowych nawyków. Tylko regularne i konsekwentne ich przestrzeganie sprawi, że osiągniesz wyznaczony cel. Należą do nich między innymi:

  • odpowiednie nawodnienie,
  • aktywność fizyczna,
  • dopasowana dieta,
  • witaminy i proteiny,
  • spalacze tłuszczu.

Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu. Pij co najmniej 1,5 l wody dziennie. To natleni twój organizm i pozwoli mu osiągnąć odpowiedni metabolizm.

Żadna redukcja tkanki tłuszczowej nie powiedzie się, jeśli nie włączysz do swoich nawyków regularnej aktywności fizycznej. Oczywiście idealnie jest, jeśli regularnie ćwiczysz kilka dni w tygodniu przez około 1,5h, ale nie ustawiaj sobie poprzeczki zbyt wysoko. Na początek wystarczy 1-2 razy w tygodniu energiczny spacer lub około 45 minut ćwiczeń – choćby w domowym zaciszu.

Kolejnym niezbędnym elementem procesu chudnięcia jest dieta. Pamiętaj, by była dopasowana do twojego wieku, płci, wagi, trybu życia czy dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Zwróć też uwagę na choroby i schorzenia, którym dana dieta może zaszkodzić. Postaraj się wyeliminować z diety produkty wysokoprzetworzone, zawierające cukry proste i tłuszcze zwierzęce. Zastąp chipsy i cukierki warzywami i owocami, a zamiast burgera z restauracji, wybierz domowe tortille z kurczakiem. Odstaw słodzone napoje i owocowe jogurty, a spożywaj dużo wody i ziaren. Idealne będzie pieczywo ziarniste, nasiona strączkowe pod każdą postacią oraz np. płatki owsiane. Dodaj do płatków jogurt naturalny i maliny, a otrzymasz pyszne i pożywne śniadanie, które nasyci cię na kilka godzin.

  Uwielbiasz ciepłe kolory? Wyraź siebie odpowiednią kreacją na wiosnę!

jablko i ciastko

Czy witaminy i proteiny są potrzebne do schudnięcia?

Zdania co do udziału suplementów diety w procesie chudnięcia są podzielone. Jedni uważają je za syntetycznie wytworzone zło, inni popadają w przekonanie, że tylko suplementy stworzą idealną figurę i sylwetkę. I jak to bywa w wielu aspektach, kluczem do sukcesu jest zdrowy rozsądek. Suplementacja podstawowego zestawu witamin, w tym np. witaminy D i B12 jest korzystna i może wspierać redukcję wagi. Warto jednak podchodzić do suplementacji z rozwagą.

Spalacze tłuszczu – jak to działa?

Jeszcze jedną możliwością są tak zwane spalacze tłuszczu. To tabletki lub gotowy napój – suplement diety, wspomagający redukcję tłuszczu. Spalacz tłuszczu zawiera w sobie substancje energetyzujące, ale przede wszystkim hamujące głód i apetyt np. na słodycze. Można je podzielić na:

  • stymulanty – np. zielona herbata, kofeina, synefryna
  • substancje nie będące stymulantami – np. L-karnityna, CLA, chrom.

Spalacze tłuszczu, np. od Gymbeam mogą zawierać tylko jedną z tych substancji lub kilka na raz. Jak działają w praktyce?

Przede wszystkim pomagają w treningu i osiągnięciu lepszych wyników wydolnościowych. Oprócz tego hamują apetyt, zwiększają wydatek kaloryczny pogłębiając deficyt kaloryczny. To wspomaga metabolizm tłuszczy i prowadzi do utraty wagi.

Pamiętaj jednak, że spalacz tłuszczu to jedynie element wspierający odchudzanie. Będzie pomocny, ale zastosowanie tylko tego elementu nie doprowadzi do pełnego sukcesu w chudnięciu.