kobieta chce powiekszyc usta

Jak wygląda zabieg powiększenia ust?

Zabiegi powiększania ust stosowano już na początku XX wieku. Zatem już nasze babki, którym uroda poskąpiła tego atrybutu, chciały  naprawić ten błąd. Niemniej jednak pierwsze tego typu zabiegi wykonywano za pomocą parafiny, co w rezultacie okazało się niebezpieczne dla zdrowia pacjentki.

Współczesne zabiegi powiększania ust przeprowadzane są przy użyciu sprawdzonych i bezpiecznych preparatów.

Na czym polega powiększanie ust?

Pomimo wielu opinii w internecie, zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Wykonywany jest w znieczuleniu stomatologicznym, który również stosowany jest w chirurgii plastycznej. Jako wypełniacz stosuje się kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy (HA- hialuronic Acid) to substancja naturalna, występująca w naszym organizmie. Najwięcej jest go w skórze, w której to wiąże wodę i odpowiada za jej prawidłowe nawilżenie.

W miarę upływu czasu, czyli  w procesie starzenia się organizmu, kwasu hialuronowego niestety, ale ubywa w skórze i w innych częściach naszego ciała. To powoduje wiotczenie skóry, pojawianie się zmarszczek również wokół ust. Dzięki współczesnym zabiegom medycyny estetycznej możemy uzupełniać jego niedobory, a także wypełniać, modelować i powiększać usta.

Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany bezpośrednio w wargę za pomocą cienkiej igły, a następnie masuje się usta, aby nadać pożądany kształt. W trakcie zabiegu również usuwa się powstające wokół ust zmarszczki mimiczne. Niezależnie od wieku, skóra wokół ust staje się bardziej naprężona. Przy okazji kwas hialuronowy odżywia i regeneruje skórę warg i wokół ust.

Sam zabieg trwa od 15 do 20 minut, a efekt powiększenia i wymodelowania ust widać natychmiast.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg powiększania ust?

Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego jest możliwe w przypadku większości pacjentów. Taki zabieg możemy wykonać, gdy mamy wąskie usta, ich kształt struktura lub koloryt są dla nas niezadowalające. Wszystkie te uwarunkowania na ogół wynikają z cech typowo genetycznych. W tym wypadku możemy mówić o naturalnej asymetrii lub małej objętości warg. Dzięki zabiegom powiększania ust można te mankamenty bez problemu korygować u pacjentek.

  Jak przebiega dekoloryzacja włosów?

Kolejnym czynnikiem powodującym niezadowalającą kondycję ust jest tzw. proces foto starzenia się skóry, spowodowany procesem starzenia się tych partii ciała, będącym efektem  działania czynników zewnętrznych.  Do nich możemy zaliczyć: działanie promieniowania słonecznego, ekspozycję na wiatr powodujący nadprodukcję wolnych rodników, czy wahania temperatury, jak również naturalne procesy starzenia się skóry, które m.in. wpływają na opadanie warg z wiekiem, a tym samym utratę ich wyglądu i kolorytu.

W tym ostatnim przypadku mamy do czynienia z przesuszeniem i zwiotczeniem warg, co prowadzi do utraty ich objętości. Dzięki zabiegom powiększania ust pacjentka może na nowo odzyskać dawny kształt warg, nawilżyć je, a tym samym odzyskać ich pożądany kształt i strukturę.

Modelowanie ust jest zabiegiem ingerującym w ciało pacjentki, dlatego warto go wykonać w profesjonalnym salonie medycyny estetycznej, takim jak: https://liftbeauty.pl/services/powiekszanie-ust/.