dziecko przy biurku

Jak wybrać biurko dla dziecka?

Każdemu pierwszoklasiście należy się własne biurko. Jak wybrać biurko dla dzieci, aby w czasie początkowych etapów edukacji idealnie spełniało swoją rolę, zachęcało wszystkich uczniów do nauki, a przy tym prezentowało się elegancko i nowocześnie?

Jakie powinno być pierwsze biurko dla ucznia?

Wcale nie musi być gigantycznych rozmiarów, aby w pełni spełniać wszystkie ważne funkcje. Dla dzieci w wieku 7 – 10 lat wystarczą mniejsze biurka średniej wielkości.

Blat powinien być na tyle szeroki, aby można było rozprostować ramiona na całej jego powierzchni. Istotna jest także ilość szuflad. Klasyczne biurko dla dzieci posiada najczęściej trzy szuflady, co jest świetnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy dziecko ma naturę zbieracza, lubi kolekcjonować różne drobne rzeczy. Do szuflad biurka trafiać mogą także prace plastyczne oraz przybory szkolne. Istotnym elementem jest także szafka na podręczniki szkolne.

Na jednej lub dwóch półkach w takiej szafce przechować można wszystkie podręczniki szkolne oraz zeszyty ćwiczeń. To ważne, by dzięki temu dziecko nauczyło się porządku i tego, że przybory i książki do szkoły dla zachowania ładu trzeba przechowywać w jednym miejscu. Oszczędzamy tym samym miejsca w pokoju i eliminujemy wszelki bałagan.

Biurka dla dzieci – z podstawą na komputer czy bez?

W dzisiejszych czasach mało które dziecko jest w stanie funkcjonować bez komputera. Z myślą o dzieciach, które posiadają w domach komputery stacjonarne, stworzono charakterystyczne biurka z podwyższeniami w postaci blatów na monitor oraz przegrodą na system sterujący, w wielu modelach biurek zastępującą miejsce szafki.

Coraz więcej dzieci korzysta także z laptopów. W tym wypadku wystarczy zwykłe biurko z prostym blatem bez dodatkowego miejsca na komputer, ponieważ laptop, w przeciwieństwie do komputera stacjonarnego, nie zajmuje aż tak wiele miejsca.

  Wygodna kanapa do salonu i spania – jaką wybrać?

Szeroki i przyjemny w dotyku blat ma duże znaczenie dla komfortu codziennego odrabiania lekcji lub rozrywek przed komputerem. Powinno się na nim znaleźć miejsce na dyskretną lampkę, którą będzie można zapalać w chwilach, gdy za oknem zacznie się ściemniać.

Biurko dla dzieci w kompleksach meblowych

Na rynku można zauważyć promowane kompleksy meblowe przeznaczone dla najmłodszych. Są to niebanalne i ciekawe rozwiązania projektowe, idealne dla przestrzeni z pewnymi ograniczeniami, np. małych pokoi.

Konstrukcja prezentuje się w taki sposób, że łóżko znajduje się na wysokości ⅔ ściany, naturalnie prowadzi do niego drabinka, a biurko dla dzieci usytuowane jest na dole, pod łóżkiem. Dla niektórych może być to kontrowersyjne rozwiązanie, ale w przypadku, gdy na małej przestrzeni mieszkać musi dwoje dzieci – trudno o lepszy pomysł. Szeroki wybór biurek dziecięcych dla uczniów w wieku wczesnoszkolnym pozwala dokonać wyboru w mgnieniu oka.

Rodzice jednak powinni pamiętać o tym, że przed zakupami warto skonsultować zakupy z najmłodszymi członkami rodziny. Nie zaszkodzi wypróbować i ocenić biurka jeszcze w sklepie, zanim dotrze do domu. W końcu mało kto kupuje dziś przysłowiowego “kota w worku”.