krem z aloesem

Jak stosować żel aloesowy na włosy, twarz i ciało?

Aloes to roślina, którą często można spotkać na domowych parapetach – przez swój oryginalny kształt wygląda niezwykle imponująco, ale niewiele osób wie, że aloes ma także odżywcze właściwości w pielęgnacji włosów, twarzy i ciała. Specjalne żele aloesowe, w które można zaopatrzyć się w drogeriach, to często ulubione kosmetyki kobiet ze skórą skłonną do podrażnień i suchymi, łamliwymi włosami. Dlaczego warto zainteresować się tym niezwykłym kosmetykiem?

Najważniejsze właściwości żelu aloesowego

Żel aloesowy zawiera ekologiczny, przefiltrowany miąższ z wnętrza grubego liścia aloesu, który jest istną kopalnią składników odżywczych. Zawiera w sobie aminokwasy, polisacharydy, enzymy roślinne, witaminy A, C, E, B, mikroelementy, sterole roślinne oraz kwasy tłuszczowe. Takie połączenie to gwarancja doskonałego nawilżenia skóry oraz wygładzenia stanów zapalnych i przebarwień – żel aloesowy to ukojenie także na szkodliwe poparzenia posłoneczne. Wyciąg z aloesu przyspiesza regenerację i odbudowę naskórka, dlatego warto nakładać go na szczególnie narażone na przesuszenia i obtarcia miejsca na skórze. W porównaniu do skoncentrowanego i efektywnego działania, jego cena jest bardzo niska, dlatego warto mieć buteleczkę takiego produktu w swojej kosmetyczce przez cały rok.

zel z aloesem

Jak najlepiej stosować żel aloesowy?

Żel z aloesu ekologiczny jest niezwykle prosty do włączenia w codzienną rutynę pielęgnacyjną. Kosmetyk znajduje się zazwyczaj w buteleczce z pipetą, co umożliwia dodanie jedynie kilku kropel do innego kosmetyku. Aloes sprawdzi się w połączeniu z tonikiem lub hydrolatem, który zazwyczaj nakłada się po oczyszczeniu cery. Świetnym pomysłem jest także stworzenie własnej maseczki do twarzy na bazie tego produktu, co da ukojenie, szczególnie w lato, gdy skóra szybciej się opala. Żel aloesowy można nakładać na skórę w miejscach podrażnionych oraz takich, w których występuje świąd, zaczerwienienie czy reakcja alergiczna. Doskonale poradzi sobie także w przypadku schorzeń skórnych: łuszczycy, owrzodzeń, odleżyn. Kobiety żel aloesowy polecają również po depilacji – wyciąg roślinny ochłodzi skórę, która po takim zabiegu może być skłonna do podrażnień.

  Peeling kawitacyjny w domu - kompendium wiedzy

Aloes może być też sposobem na suche i łamliwe włosy – wystarczy nałożyć żel jako podkład pod olejowanie lub bezpośrednio zmieszać kilka kropel tego wyciągu roślinnego z ulubioną, codzienną odżywką. Po jakimś czasie włosy powinny być wygładzone, bardziej miękkie i zdecydowanie mniej skłonne do puszenia.

aloes

Aloes – baza kosmetyków DIY

Kosmetyki DIY to takie, które można przygotować w prosty sposób w warunkach domowych. Mają równie silne i skoncentrowane działanie co ich odpowiedniki sklepowe. Własne przygotowanie kosmetyków to nie tylko świetna zabawa – jest to również duża oszczędność finansowa. Aloes jako roślina o szerokim zastosowaniu często jest bazą wielu ciekawych kosmetyków DIY.

Jednym z nich jest serum potrójny kwas hialuronowy i aloes, które sprawdzi się szczególnie przy pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej ze względu na swoje działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne. Składa się jedynie z dwóch składników, które szybko się wchłaniają, pozostawiając skórę gładką i nawilżoną. Może być to świetna baza przed nałożeniem kremu nawilżającego, która w połączeniu z jego właściwościami pomoże zniwelować suchość i nadwrażliwość skóry.