kobieta stosuje samoopalacz

Jak stosować samoopalacz? 8 praktycznych porad

Każda dbająca o swój wygląd kobieta wie, że  sukienka, szorty i inne elementy garderoby lepiej prezentują się na opalonej skórze. Niemniej jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na kąpiele słoneczne. Lato w naszym kraju jest dość krótkie, a pogoda bywa bardzo kapryśna. A my chcemy cieszyć się opalenizną przez cały rok. W tym wypadku idealnym rozwiązaniem jest samoopalacz.

Jak działa samoopalacz?

Niezależnie czy użyjesz kremu samoopalającego, pianki lub sprayu te preparaty samoopalające działają tak samo. Samoopalacz przez reakcję chemiczną zmienia kolor naszej skóry, pobudza melaninę, podobnie jak słońce. Cząsteczki cukru Dihydroksyacetonowego (DHA) reagują na białko w skórze. Zawarta w skórze melanina pod wpływem ich działania, zmienia w naturalny sposób kolor naszej skóry na odcienie brązu. Jego intensywność w dużej mierze zależy od naszego naturalnego potencjału skóry. Z tego też względu samoopalacz daje nam naturalny odcień opalenizny. Niemniej jednak, aby efekt był naturalny i równomierny, należy zastosować się do pewnych wskazówek.

Jak stosować samoopalacz?

  1. Nie eksperymentuj przed ważnymi wyjściami. Wcześniej wypróbuj samoopalacz na swojej skórze, aby potem uniknąć przykrych niespodzianek. Zatem nie stosuj go w tym samym dniu przed imprezą, ale przynajmniej dzień lub dwa dni wcześniej. Wtedy efekt będzie bardziej naturalny i zawsze możesz jeszcze skorygować niedoskonałości.
  2. Przed aplikacją samoopalacza należy przygotować skórę. Przed jego użyciem zrób peeling skóry. Martwe i szorstkie komórki skóry powodują powstawanie plam i nierówności po aplikacji samoopalacza. Na nogach wydepiluj włoski. Najlepiej zrób to dzień wcześniej, aby skóra nie była już podrażniona. Suche miejsca na ciele, takie jak łokcie, ręce, stopy i kolana posmaruj balsamem do ciała po peelingu. Poczekaj, aż balsam się wchłonie. Opalenizna będzie ładniejsza i równiejsza.
  3. Używaj różnych produktów do ciała i twarzy. Samoopalacz do twarzy jest mniej tłusty i przyjazny dla skóry twarzy, która wymaga bardziej delikatnych kremów, niż inne partie ciała.
  4. Na twarzy używamy samoopalacza oszczędnie. W tym wypadku lepiej zaaplikować mniej, aby ewentualnie skorygować powstałe nierówności w barwie. Dla naturalnego efektu całości posmaruj twarz normalnym kremem po użyciu samoopalacza.
  5. Na ciężko dostępne miejsca, czyli plecy, ramiona użyj samoopalacza w sprayu. Psikaj z odpowiedniej odległości. Najlepiej na długość ramienia. Pryskanie blisko ciała, powoduje okrągłe plamy.
  6. Krem rozprowadzamy po ciele i twarzy cieniutką warstwą. Tutaj obowiązuje zasada, mniej znaczy lepiej. Potem łatwiej skorygować nierówności.
  7. Daj sobie czas na nałożenie preparatu. Dla równego i gładkiego efektu trzeba środek równo rozprowadzić na skórze i twarzy. Samoopalacz rozprowadzamy okrężnymi ruchami. Proste linie zostawiają smugi. Zadbaj, aby krem dobrze rozprowadzić na bokach twarzy, dekolcie i przy linii włosów. Wtedy nie pojawią się tzw. przebarwione brzegi. Przy nakładaniu korzystaj ze specjalnych rękawiczek. Dzięki temu nie zafarbujesz dłoni i paznokci. Po zabiegu umyj ręce.
  8. Po zaaplikowaniu i wchłonięciu samoopalacza, posmaruj twarz i ciało kremem. Dzięki temu unikniesz plam.