rzucanie palenia

Jak rzucić palenie raz na zawsze?

Świadomości społeczeństwa na temat zdrowego stylu życia i szkodliwości używek jest coraz większa. Ludzie zaczynają zwracać szczególną uwagę na to, co ląduje na ich talerzu, ile wypijają wody oraz czy ich dzienna aktywność fizyczna jest wystarczająca. Oprócz podjęcia tych podstawowych kroków w kierunku zmiany stylu życia na lepszy, wielu palaczy postanawia podjąć walkę z nałogiem.

Dlaczego tak trudno rzucić palenie?

Rzucenie palenia, szczególnie dla osób, które z nałogiem zmagają się od kilku do nawet kilkudziesięciu lat może być niezwykle trudne. Dzieje się tak za sprawą silnie uzależniających substancji, znajdujących się w papierosie. Nie tylko uzależnienie od nikotyny sprawia, że rzucenie palenia jest ciężkie, ale również zwykłe przyzwyczajenie ma na to ogromny wpływ. Rzucanie palenia jest jednak długotrwałym procesem, dlatego potrzeba bardzo dużo silnej woli, aby wygrać z nikotyną. Warto sięgać po dostępne na rynku pomoce w walce z nałogiem i wspomóc się np. tabletkami na rzucenie palenia, które mogą być bardzo skuteczne.

Jakie są zatem najbardziej skuteczne sposoby, aby zerwać z papierosami raz na zawsze?

Pomoc specjalisty

Pomoc terapeuty może zdecydowanie zwiększyć szansę na rzucenie papierosów oraz długotrwałe pozbycie się nałogu. Osoba wykwalifikowana może pokazać Ci, że masz kontrolę nad papierosami i dać poczucie skuteczności. Psychologiczne metody są bardzo istotne w walce z nałogiem. To właśnie w głowie rozpoczyna się cały proces zerwania z nikotyną.

Środki wspomagające proces rzucenia palenia

Jeśli proces rzucenia palenia jest długi i męczący, to warto sięgnąć po leki, które wspomogą walkę z nałogiem i sprawią, że głód nikotynowy nie będzie tak uciążliwy. Tabletki na rzucenie palenia, takie jak np. Recigar mogą zwiększyć szansę na zwycięstwo z nałogiem – https://recigar.pl/. Tabletki mają za zadanie pomóc w trwałym zaprzestaniu używania produktów zawierających nikotynę.

  Śluz przed okresem - jaki może być? Żółty, biały i inne kolory

Dyscyplina i zdrowy styl życia metodą na rzucenie palenia

Nawet jeśli ten sposób brzmi szalenie, to naprawdę działa! Endorfiny produkowane podczas wysiłku fizycznego pomogą zapomnieć o głodzie nikotynowym, a dodatkowo oczyszczą organizm i po prostu zajmą Ci czas. Odpowiednia organizacja czasu jest niezwykle ważna podczas tego procesu, gdyż pozwala nie myśleć o potrzebie zapalenia. Warto też pić odpowiednią ilość wody, która również pomoże oczyścić organizm, a dodatkowo poprawi metabolizm. Mimo wszystko najważniejsza jest dyscyplina i staranne unikanie sytuacji, które pobudzają potrzebę palenia.

Nałóg nikotynowy nie tylko źle wpływa na palacza, ale oddziałuje negatywnie również na osoby w jego otoczeniu. Rzucając palenie nie tylko poprawisz stan zdrowia, ale również swoje finanse. Dodatkowo warto wiedzieć, że podczas odstawienia papierosów mogą pojawić się takie objawy jak:

  • stany lękowe, niepokój,
  • kaszel palacza,
  • zwiększony apetyt,
  • zdenerwowanie, ciągła irytacja