Jak_kreatyna_wplywa_na_organizm_sportowca

Jak kreatyna wpływa na organizm sportowca?

Regularnie trenujesz na siłowni i nie wiesz, jakie suplementy powinieneś przyjmować? Koniecznie sprawdź, jak na organizm sportowców działają popularne suplementy diety. Zanim jednak zaczniesz przyjmować określone preparaty, koniecznie skonsultuj ten fakt ze specjalistą oraz przeanalizuj zasadę ich działania. Nie zapominaj też o zbilansowanej diecie – to podstawa!

Sporty siłowe to popularna dziedzina związana mocno z kulturystyką. Suplementy takie, jak kreatyna to popularne odżywki, które mają szeroki zakres oddziaływania na organizm człowieka. Podstawowa właściwość kreatyny to wsparcie syntezy białek. Dzięki temu wzrost mięśni podczas morderczych treningów siłowych jest naprawdę widoczny – dotyczy to zarówno wzrostu masy mięśniowej, jak i wzrostu siły sportowca. Pamiętaj, że kreatyna przynosi dobre efekty tylko wtedy, kiedy stosuje się ją regularnie!

Suplementy kreatynowe – dlaczego sportowy powinni je przyjmować?

Odpowiednia suplementacja połączona ze zbilansowaną dietą to podstawa, która pozwala na wypracowanie widocznych efektów podczas ciężkiej pracy na siłowni. Suplementy z kreatyną wpływają na organizm sportowca pod wieloma względami, takimi jak:

  • poprawiają wydolność mięśniową (siłę),
  • pozwalają na szybszy wzrost masy mięśniowej,
  • wpływają na szybszą regenerację powysiłkową (jako potreningówka),
  • poprawiają funkcję kognitywne, czyli zwiększają zapasy fosforokreatyny w mózgu, dzięki czemu ten funkcjonuje o wiele sprawniej.

Dla osób trenujących sporty wytrzymałościowe oraz kulturystykę stosowanie kreatyny to podstawa. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż należy ją przyjmować tylko w ściśle określonych dawkach, aby nie doprowadzić do reakcji niepożądanych. Jeśli naprawdę intensywnie trenujesz na co dzień i chcesz, aby Twoje mięśnie regenerowały się tak szybko, jak tylko to możliwe, koniecznie zainwestuj w suplementy kreatynowe.

  Co i jak trzeba jeść żeby nie przytyć?

Z czym łączyć kreatynę, aby przynosiła najlepsze efekty?

Jako sportowiec połącz kreatynę przede wszystkim ze zbilansowaną dietą. Możesz też zażywać ją skutecznie wraz z kwasem alfa-lipidowym, estragonem, wodą, leucyną oraz węglowodanami. Nie ma też żadnych przeciwwskazań, aby stosować ją równolegle
z odżywkami białkowymi na wzrost masy mięśniowej. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów zawsze stosuj się do zaleceń producenta odnośnie dawkowania – nie przekraczaj dziennej dawki w postaci 1 g kreatyny na 10 kilogramów masy ciała. Jeśli przedawkujesz, narazisz się na: biegunkę, nudności, a nawet wymioty.

Czy stosowanie kreatyny jest bezpieczne?

Specjaliści nie mają żadnych wątpliwości jeśli chodzi o stosowanie na co dzień kreatyny, jako suplementu uzupełniającego zbilansowaną dietę. Dzięki niej o wiele szybciej zregenerujesz swój organizm i osiągniesz lepsze efekty na treningach. Wielu sportowców docenia fakt, iż kreatyna mocno wpływa na lepszą regenerację ciała, dzięki czemu nawet mordercze treningi nie powodują zmęczenia przez resztę dnia. Przekonaj się, że warto i kup suplementy kreatynowe w dobrym sklepie dla sportowców.