fotel biurowy

Home office – jak wybrać fotele biurowe?

W czasie pandemii praca w domu stała się jeszcze popularniejsza. Jednak tak naprawdę jest to trend, z którego korzystało już wielu pracodawców czy freelancerów. Choć taka forma wykonywania zajęć ma swoich zwolenników i przeciwników, to wymaga przede wszystkim dobrego przygotowania stanowiska. Dzięki temu nawet wiele godzin przed komputerem nie wpłynie negatywnie na Twoje zdrowie. Szczególnie zwróć uwagę na dobry fotel biurowy i przekonaj się, czym powinien się wyróżniać.

Zasady wyboru foteli biurowych

W trakcie pracy biurowej najważniejsze są nowoczesne meble biurowe. Dlatego musisz jeszcze bardziej przemyśleć wybór odpowiedniego wyposażenia. Dzięki temu nie tylko poprawisz swoją koncentrację, ale przede wszystkim zadbasz o swoje zdrowie. Wtedy nawet najtrudniejsze zadania przywitasz z uśmiechem, bo skutecznie zapomnisz o bólu kręgosłupa, nadgarstków czy kolan. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać fotel, który zapewni Ci odpowiednie oparcie. Przekonaj się, jakie modele polecają eksperci ze strony ergosystem.pl i zdecyduj się na fotel dopasowany do Twojego ciała!

Stabilne podparcie dla kręgosłupa

Jedną z najważniejszych cech dobrego fotela do domowego biura, jest dopasowanie do kręgosłupa. Dzięki temu skutecznie zapomnisz o bólu pleców. Koniecznie zwróć uwagę na to, aby oparcie było wyprofilowane i delikatnie otulało odcinek lędźwiowy i piersiowy. W takim przypadku ciekawym rozwiązaniem są krzesła biurowe Nowy styl, ponieważ mają oparcia dostosowane do pracy. Pamiętaj też o tym, aby wybrać model z wytrzymałego materiały. W końcu na pewno zależy Ci na wyposażeniu, które posłuży Ci przez wiele lat. Oprócz tego oparcie musi mieć możliwość regulacji kąta odchylenia, co pozwoli Ci przyjąć ulubioną pozycję w trakcie siedzenia przy biurku.

Regulacja wysokości

Bardzo ważne jest to, aby fotel biurowy dopasowywał się nie tylko do Twojej sylwetki, ale również do wzrostu. Dopiero wtedy będziesz mógł przyjąć najlepszą pozycję – wyprostowany kręgosłup, a także stopy ułożone całą powierzchnią na podłodze. Wówczas istotne jest też to, aby kolana uginały się pod kątem 90 st. To będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy będzie możliwa dowolna zmiana wysokości siedziska.

  Tapeta w kropki - doskonały wybór do salonu i pokoju dziecięcego

Komfortowy zagłówek

Długie siedzenie przed komputerem, rozmowy telefoniczne bądź wideokonferencje mogą być naprawdę męczące. Jednak możesz skutecznie zminimalizować te odczucia, jeśli wybierzesz krzesła biurowe Profim z zagłówkiem. W końcu takie modele pozwalają na chwilę relaksu, a przede wszystkim stanowią dobre podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Wówczas na pewno nie będziesz borykać się z uporczywym bólem głowy, co tak zmniejsza koncentrację.

Wygodne podłokietniki

Pisanie na klawiaturze i korzystanie z myszki bywa naprawdę uporczywe i bolesne – szczególnie dla Twoich nadgarstków. Dlatego wybieraj fotele biurowe z podłokietnikami. Dzięki temu nie tylko przyjmiesz odpowiednią pozycję ciała, ale przede wszystkim zyskasz dobre oparcie dla rąk. Wtedy skutecznie zminimalizujesz ryzyko wystąpienia zwyrodnień stawów.