hokery barowe

Hokery, czyli krzesła barowe – opcja nie tylko do restauracji

Wysokie krzesła z niskim oparciem i bez podłokietników. Hokery, bo o nich mowa, to element, który jednoznacznie kojarzy się z wystrojem barów czy pubów. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić hoker do domu czy mieszkania. Gdzie się sprawdzi? O tym piszemy w poniższym tekście.

Aranżacja pomieszczeń w mieszkaniu i domu to nie lada wyzwanie. Choć z pozoru wydaje się ono dość proste, to gdy uświadomimy sobie ilość opcji i możliwości, możemy dostać bólu głowy. Mnogość styli (m.in. skandynawski, industrialny, eklektyczny), możliwość ich łączenia, ograniczona, bądź nie, przestrzeń do urządzenia oraz nasz budżet – to tylko niektóre składowe projektowania naszego wymarzonego mieszkania. Wiele osób szuka czegoś, co wyróżni ich mieszkanie na tle rodziny i przyjaciół. Czegoś, co sprawi, że mieszkanie nabierze niezwykłego charakteru. Tym czymś może być hoker, znany również jako krzesło barowe.

Hokery – gdzie pasują?

Hokery to rodzaj krzeseł, więc ich funkcja w domu jest powszechnie znana. Jednakże hokerhttps://halomeble.pl/258-krzesla-barowe-i-hokery nie musi być jedynie praktycznym elementem wyposażenia naszego mieszkania, ale również może służyć jako element wystroju.

Pierwszym, najbardziej oczywistym miejscem, w którym możemy postawić hokery jest kuchenna wyspa lub półwysep. Koniecznie oczywiście od strony zewnętrznej, czyli salonu. To miejsce, które jest wręcz stworzone dla krzeseł barowych. Nie tylko dlatego, że ustawione w ten sposób hokery dobrze wyglądają, ale są przede wszystkim praktyczne. W kuchni w małym mieszkaniu półwysep kuchenny z hokerami może zastąpić stół jadalny, dzięki czemu oszczędzamy tak cenne miejsce w salonie. Z kolei, gdy mamy do dyspozycji więcej miejsca, hokery wraz z wyspą stworzą idealną przestrzeń do przygotowania i spożycia szybkiego śniadania.

Należy przy tym pamiętać, że decydując się na hokery musimy dysponować odpowiednio wysokim blatem. Hokery i krzesła barowe mogą mieć rożne wysokości. Często w standardzie znaleźć można krzesło z regulowanym siedziskiem. Ogólna zasada mówi, że odległość pomiędzy siedziskiem a blatem powinna wynosić około 20-30 centymetrów. Jeśli więc, standardowa wysokość półwyspu lub wyspy wynosi 110-120 cm, to hoker, powinien mieć wysokość 80-90 cm.

  5 pomysłów na szybką metamorfozę sypialni

Hoker jako element wystroju

Zaletą hokerów jest fakt, że, w przeciwieństwie do wielu innych krzeseł, mogą z powodzeniem pełnić funkcję bardziej dekoracyjną niż użytkową. Szczególnie w dużych pomieszczeniach. Hokery mogą być wykorzystywane jako oryginalne kwietniki lub stoliki, na których ustawimy wazon, elektroniczną ramkę na zdjęcia czy rzeźbę. Takie wykorzystanie hokera jest możliwe jeżeli zdecydujemy się na model z drewnianym siedziskiem i metalową podstawą, która zapewni nam stabilność.

Bardzo szeroki wybór hokerów na rynku sprawia, że bez trudu znajdziemy taki, który idealnie wkomponuje się w nasze wnętrze. Z drugiej strony, możemy postawić na ekstrawagancję i oryginalność i wybrać hoker, który będzie wyróżniał się na tle pozostałych mebli i dodatków.