osoby starsze

Gdzie szukać opiekunki osoby starszej?

Polskie społeczeństwo szybko starzeje się goniąc tym samym bardziej rozwinięte kraje, takie jak chociażby Niemcy, czy Japonia. Już teraz przeciętny Polak jest w wieku 42 lat. Z roku na rok przybywa osób w wieku ponad 60 lat, a także ponad 80 lat. Niestety wiele z nich posiada choroby, czy urazy, które sprawiają, że osoba taka musi być pod stałą opieką. Niestety w obecnych czasach niewiele osób może pozwolić sobie na rezygnację z pracy zawodowej, czy życia prywatnego, aby zająć się opieką nad osobą starszą, czyli w  najczęstszym przypadku swoim rodzicem lub dziadkiem. Jak sobie z tym poradzić?

Opiekunka dla osoby starszej – gdzie szukać?

Do wyboru są dwie główne drogi postępowania. Pierwsza, to znalezienie domu seniora i umieszczenie tam naszego rodzica, czy dziadka. Druga, to zatrudnienie opiekunki osoby starszej. Oba sposoby mają swoje plusy i minusy. W przypadku domu opieki jako główny minus należy rozpatrywać konieczność przeniesienia seniora ze swojego domu w obce miejsce, do obcych ludzi, często w dalekiej odległości od domu i rodziny. Najlepszym wyjściem wydaje się więc opiekunka osoby starszej, która zostaje z seniorem w jego mieszkaniu, czy domu i całodobowo dba o jego dobrostan.

Jeśli wybierzemy to drugie rozwiązanie, to warto skontaktować się z agencją opiekunek seniora Veritas Polska, która od lat specjalizuje się w pomocy rodzinom przy znajdowaniu opiekunki osoby starszej. Koszt takiej usługi uzależniony jest od wielu czynników, takich jak na przykład stan zdrowia podopiecznego, poziom znajomości języka polskiego opiekunki oraz posiadane doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Wstępnej wyceny usługi można dokonać na stronie Veritas Polska, gdzie odpowiadając na kilka krótkich pytań poznamy szacunkowe koszty całodobowej opieki nad seniorem. Zapraszamy do kontaktu.