Gdzie szukać opiekunki osoby starszej?

Udostępnij ten post!

Polskie społeczeństwo szybko starzeje się goniąc tym samym bardziej rozwinięte kraje, takie jak chociażby Niemcy, czy Japonia. Już teraz przeciętny Polak jest w wieku 42 lat. Z roku na rok przybywa osób w wieku ponad 60 lat, a także ponad 80 lat. Niestety wiele z nich posiada choroby, czy urazy, które sprawiają, że osoba taka musi być pod stałą opieką. Niestety w obecnych czasach niewiele osób może pozwolić sobie na rezygnację z pracy zawodowej, czy życia prywatnego, aby zająć się opieką nad osobą starszą, czyli w  najczęstszym przypadku swoim rodzicem lub dziadkiem. Jak sobie z tym poradzić?

Opiekunka dla osoby starszej – gdzie szukać?

Do wyboru są dwie główne drogi postępowania. Pierwsza, to znalezienie domu seniora i umieszczenie tam naszego rodzica, czy dziadka. Druga, to zatrudnienie opiekunki osoby starszej. Oba sposoby mają swoje plusy i minusy. W przypadku domu opieki jako główny minus należy rozpatrywać konieczność przeniesienia seniora ze swojego domu w obce miejsce, do obcych ludzi, często w dalekiej odległości od domu i rodziny. Najlepszym wyjściem wydaje się więc opiekunka osoby starszej, która zostaje z seniorem w jego mieszkaniu, czy domu i całodobowo dba o jego dobrostan.

Jeśli wybierzemy to drugie rozwiązanie, to warto skontaktować się z agencją opiekunek seniora Veritas Polska, która od lat specjalizuje się w pomocy rodzinom przy znajdowaniu opiekunki osoby starszej. Koszt takiej usługi uzależniony jest od wielu czynników, takich jak na przykład stan zdrowia podopiecznego, poziom znajomości języka polskiego opiekunki oraz posiadane doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Wstępnej wyceny usługi można dokonać na stronie Veritas Polska, gdzie odpowiadając na kilka krótkich pytań poznamy szacunkowe koszty całodobowej opieki nad seniorem. Zapraszamy do kontaktu.

Default image
Redaktor zewnętrzny
Articles: 167

Zostaw odpowiedź