pierscionek zareczynowy

Gdzie najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny są wyjątkową chwilą zarówno dla kobiety jak i dla mężczyzny. Ich niezbędnym elementem jest idealny pierścionek zaręczynowy, którego wybór może przysporzyć nie lada problemów. Jak go wybrać i gdzie kupić?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierścionka?

Decydując się na konkretny pierścionek zaręczynowy trzeba mieć na względzie, że partnerka prawdopodobnie będzie go miała już przez całe życie. Z tego powodu warto poświęcić chwilę na przeanalizowanie jaki pierścionek wybrać. Pierwszym aspektem jest to z jakiego materiału jest on wykonany. Najpopularniejsze są pierścionki zaręczynowe ze złota oraz srebra, przy czym mogą mieć one różne próby.

W przypadku złota wyróżnia się 7 prób od 0 do 6 w zależności od zawartości złota. Im niższy numer tym większa zawartość złota. Podobnie jest w przypadku srebra, które występuje w 4 próbach. Ciekawą opcją jest również srebro pozłacane, dzięki któremu wizualny efekt jest taki jak przy czystym złocie.

Kolejnym wyzwaniem jest kamień ozdobny. Popularne są m.in. szafiry i cyrkonie. Przed zakupem warto spytać się koleżanek dziewczyny o to czy dany pierścionek im się podoba i czy spodobałby się partnerce. Można też skorzystać z pomocy obsługi w sklepie jubilerskim. W celu pozyskania informacji o właściwym rozmiarze pierścionka można wzorować się na pierścionkach, które nosi partnerka. Biżuteria dziewczyny może okazać się niezwykle cenną wskazówką do trafnego zakupu.

Gdzie kupić pierścionek?

Pierścionki zaręczynowe można kupić w jednej z sieci jubilerskich. Mamy wtedy pewność całkowitej zgodności produktu z opisem. Dodatkowo wiele większych sklepów oferuje gwarancję na biżuterię i darmowe zwroty, co w przypadku zaręczyn, które zakończyły się niepowodzeniem może okazać się przydatne.

Inną opcją jest skorzystanie z usług małych zakładów jubilerskich, jednak nie zawsze jest to dobry pomysł. Często ciężko znaleźć opinie na temat ich usług w Internecie i mało który z takich zakładów jubilerskich ma w swojej ofercie gwarancję na biżuterię.

  Trendy obuwnicze na jesień i zimę 2023

Sklepy internetowe również są godne uwagi. Dużym atutem skorzystania z takich usług są komentarze na temat sklepu zamieszczone w Internecie. Dzięki temu łatwiej jest stwierdzić czy dany sklep jest godny zaufania i nie sprzedaje podróbek.

Zdarza się, że pierścionki zaręczynowe można kupić w lombardzie. Zanim taki pierścionek zostanie zakupiony przez lombard, przechodzi on próbę kwasową, za sprawą czego mamy pewność, że pierścionek jest oryginalny. Nieraz można natrafić na nowy pierścionek za mniejsze pieniądze.

Pierścionki zaręczynowe można kupić także na internetowych portalach ogłoszeniowych. Tutaj także pojawiają się całkiem nowe okazy. Odrzucone zaręczyny czy zerwanie sprawiają, że osoba chce szybko pozbyć się pierścionka zaręczynowego, a im taniej tym szybciej.

Zakup pierścionka od osoby prywatnej niesie za sobą ryzyko, że ktoś wciśnie nam podróbkę. Ponadto wiele osób podchodzi sceptycznie do zakupu przechodzonych pierścionków, ponieważ podobno przynosi to pecha. Jednak może pozostawić spore oszczędności w kieszeni.