ferie zimowe

Ferie zimowe w górach? Zobacz jak się przygotować

Wyjazd zimą w góry wymaga wiele wcześniejszego planowania. Warto zadbać o komfort na miejscu, żebyśmy się czuli naprawdę w pełni wypoczęci i zadowoleni. Ważne jest zaplanowanie odpowiedniego ubioru, sprzętu oraz ewentualnego prowiantu. Dobrze przemyślany wyjazd z pewnością utkwi w pamięci na długo.

Ubranie na cebulkę najlepsze podczas zimy

Ubranie złożone z kilku cienkich warstw jest o wiele lepsze niż jedna gruba kurtka. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody, więc warto założyć o jedną warstwę więcej, aby w razie czego można było ją zdjąć. Dzięki temu nie zmarzniemy, jeśli okaże się, że była ona jednak potrzebna. Warto zaopatrzyć się w ciepłe ubrania i bieliznę termoaktywną. Zapewnia ona wygodę podczas stosowania. Lekki i oddychający materiał nie krępuje ruchów oraz idealnie leży na ciele. Dla męskiej części członków wyprawy polecamy wygodne polary męskie, które świetnie sprawdzą się zakładane bezpośrednio na bieliznę termiczną. To idealna warstwa cieplna, która w razie potrzeby pełnić będzie rolę wierzchniej warstwy ubrań w cieplejsze dni. Do wyboru są modele wiatroszczelne i wodoodporne. Kobiety zaś mogą skorzystać z polarów lub bluz. W przypadku mocno ujemnych temperatur warto założyć kurtkę. Pamiętajmy także o ciepłych, najlepiej wysokich skarpetach. Warto wybrać te typowo narciarskie. Rękawice i czapka oraz odpowiednie buty to także ważny element wyposażenia na ferie zimowe, o którym nie powinniśmy zapominać.

Gdzie kupić najlepsze ubrania na ferie zimowe?

Typowo turystyczne ubrania znajdziemy przede wszystkim na stronach internetowych. Szukanie ubrań odpowiednio wcześniej gwarantuje ewentualną wymianę w przypadku złego rozmiaru i większy wybór dobrej jakości produktów. Szczególną uwagę warto poświęcić kurtkom, które będą stanowiły główną ochronę przez zimnem podczas zimowych ferii. Wiele modeli można sprawdzić pod linkiem: Patagonia kurtki.

  Answear rusza z drugą edycją popularnego konkursu CatchTHEmoment

Zadbaj o prowiant i sprzęt

W zależności od rodzaju wypoczynku warto już przed wyjazdem zastanowić się jakich rzeczy będziemy potrzebowali na miejscu. Jeśli chodzi o górskie wędrówki, warto zwrócić uwagę na to, czy zostały spakowane plecaki, w których pomieścimy niezbędne akcesoria oraz prowiant. Liczne schroniska występujące na szlakach to okazja, aby zjeść posiłek, ale warto zaopatrzyć się także w inne przekąski i napoje, które w razie potrzeby będą pod ręką. Trzeba pamiętać, że trasy pokonywane latem zajmują znacznie więcej czasu zimą. W przypadku ferii zimowych, na których główną atrakcją są narty, należałoby pomyśleć o sprzęcie. Niektórzy posiadają własny sprzęt, więc jeśli jest możliwość przewiezienia go na ferie, warto zastanowić się wcześniej jak będzie można go przetransportować. Należy rozważyć wszystkie za i przeciw, bo może się okazać, że wypożyczenie dużego sprzętu narciarskiego na miejscu będzie znacznie bardziej wygodne.

Odpowiednia odzież zapewnia nie tylko komfort podczas wypoczynku, ale także spokój i bezpieczeństwo. Dlatego przed wyjazdem warto szczegółowo zaplanować w co się ubierzemy i zakupić odpowiednie elementy ubioru. Nikt nie chce przecież rozchorować się w trakcie ferii zimowych przez nadmierne wychłodzenie lub przegrzanie organizmu. Umiar wskazany jest także w tym zakresie.