dekoracje wielkanocne

Drewniane ozdoby wielkanocne – hit czy kit?

Bardzo duża część osób decyduje się na wykończenie swoich domów w stylu rustykalnym, czyli z nawiązaniem do starodawnych, wiejskich chat. Jest to idealny wybór dla osób, które cenią sobie przedmioty wykonane z naturalnych materiałów takich jak len, bawełna, wełna oraz rzeczy i meble stworzone z różnego rodzaju drzew.

Dekorując swój dom na Święta, również można zrobić to w takim stylu, w jakim jest zrobiona jego cała aranżacja. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w drewniane ozdoby wielkanocne  które znajdują się w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Jeśli ktoś posiada duszę artysty, to może też takie dekoracje wykonać własnoręcznie, co dużo bardziej nas ucieszy.

Jakie mogą być drewniane ozdoby wielkanocne?

Coraz częściej stawiamy na rzeczy czy zabawki dla dzieci wykonane własnoręcznie, a głównie z materiału, jakim jest drewno. Stało się tak również w przypadku dekoracji świątecznych, ponieważ na rynku istnieje bardzo duża ilość drewnianych ozdób wielkanocnych, które zdecydowanie ładniej prezentują się niż sztuczne lub plastikowe.

  • Pisanki, to nieodłączny element, który musi się znaleźć w stroikach wielkanocnych, gdyż jest to jeden z najważniejszych symboli tych Świąt. Warto zdecydować się na zakup pisanek drewnianych. Ozdoby wielkanocne w formie kolorowych jajek nadają wyjątkowego nastroju całemu pomieszczeniu, jak i samemu stroikowi. Mogą być jednokolorowe lub wielokolorowe. Można drewniane pisanki kupić udekorowane ludowymi wzorkami, jak też czyste z możliwością własnego ozdobienia. Wybór, należy do nas.
  • Wiszące drewniane ozdoby wielkanocne, stają się coraz bardziej pożądane. Występują w różnych kształtach, między innymi jako pisanki, baranki, zajączki, kwiatuszki, kurczątka itp. Można je zawiesić w oknie, na drzwiach, czy ścianach, bardzo ładnie prezentują się też w dziecięcym pokoju. Stanowią także niepowtarzalną dekorację gałązek wielkanocnych i bazi.
  • Drewniane ozdoby wielkanocne na stół, wśród nich znajdą się podkładki pod nakrycie, drewniane okręgi na serwetki w kształcie pisanki lub zajączka, świeczniki pod świece lub drewniane bazy pod stroik wielkanocny.
  • Figurki wykonane z drewna, to również świetny pomysł dla miłośników drewnianych akcesoriów. Warto zdecydować się na drewniane figurki takie jak zające lub baranki, ponieważ są znacznie bezpieczniejsze niż te porcelanowe i szklane. Dodatkowo wniosą wiosenną atmosferę do domu i będą służyć przez wiele lat.
  Przyprawy indyjskie – hinduskie specjały na naszych talerzach

Wybór drewnianych ozdób wielkanocnych to prosty sposób na stworzenie wyjątkowej, wiosennej, a zarazem świątecznej atmosfery. Będą pasować nie tylko do wnętrz wykonanych w stylu rustykalnym, ale również do nowoczesnych aranżacji, którym dodadzą odpowiedniego, świątecznego charakteru.