kobieta caluje psa

Dieta psa-seniora – czego unikać?

Zbilansowana dieta psa, niezależnie od wieku, powinna zawierać odpowiednie ilości białka, tłuszczy, węglowodanów, ale także witamin i substancji mineralnych. Wspierają funkcjonowanie układu kostnego, pracę mięśni oraz przede wszystkim stanowią źródło energii. Wybierając produkty od renomowanych producentów takie jak karma Dolina Noteci, można zapewnić pupilowi zdrowe posiłki, które spełnią jego zapotrzebowania. Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę przy diecie psa-seniora.

Czym karmić starszego psa?

Dieta psa powinna być przede wszystkim kompletna i zbilansowana. Wraz z wiekiem potrzeby starszego pupila nie zmieniają się diametralnie. Dzięki pełnoporcjowej gotowej karmie Doliny Noteci nie trzeba się martwić o dodatkową suplementację nawet w przypadku starszego psa. Karma Dolina Noteci dedykowana dla psów-seniorów zapewnia stabilną porcję mikro- i makroskładników, wspierających prawidłową pracę organizmu pupila. Pozytywnie wpływa to na samopoczucie oraz zdrowie ukochanego psa. Warto pamiętać o tym, że ze względu na wiek jedzenie nie powinno być nadmiernie kaloryczne ani ciężkostrawne. Zdecydowanie lepiej unikać nadmiernego dokarmiania pupila smakołykami czy resztkami ze stołu.

Pomoże to uniknąć zaparć, niestrawności, a także groźnej u psów otyłości. W razie pojawienia się problemów z gryzieniem można przestawić psa na karmę mokrą. Kawałki w sosie lub galarecie są bardziej miękkie, dzięki czemu zwierzak zdecydowanie lepiej sobie z nimi radzi.

Produkty, które mogą zaszkodzić psu

Na początku warto zaznaczyć, że panujące przekonanie, że można karmić psa tym samym co człowieka, może wyrządzić zwierzęciu wiele krzywdy, a nawet okazać się niebezpieczne dla zdrowia. Psy nie są przyzwyczajone do tak dużej ilości dodatków i przypraw, które ludzie naturalnie dodają do swoich posiłków.

Lekarze weterynarii zdecydowanie odradzają dzielenie się z psem resztami ze stołu, ponieważ zawarta między innymi sól może podrażnić ich układ trawienny, skutkując biegunkami i innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Karma Dolina Noteci zapewnia odpowiedni skład posiłków dla starszego pupila. Dodatkowo psy chętnie jedzą karmę Doliny Noteci ze względu na jej wyjątkowy smak i niepowtarzalny aromat.

  Najważniejsze punkty w Jastarni, które trzeba odwiedzić!

Bezwzględnie nie powinno się psu podawać produktów takich jak czekolada, kawa i herbata, cebula, winogrona, czosnek, awokado, szczypior, orzechy makadamia, surowe mięso, kości oraz inne świeże produkty pochodzenia zwierzęcego. Pełnoporcjowa karma jest najlepszym rozwiązaniem, które zapewnia czworonożnym pupilom zdrowy, a jednocześnie smaczny posiłek każdego dnia.