depilacja pasta cukrowa

Depilacja pastą cukrową – jak to zrobić? Krok po kroku

Można pozbywać się włosków z ciała rozmaitymi technikami. Ogromną popularnością cieszy się depilacja pastą cukrową. Jak ją zrobić i jak wygląda zabieg? Sprawdź nasz poradnik!

Jak zrobić pastę cukrową do depilacji?

Nie trzeba od razu kupować gotowej pasty cukrowej, ponieważ łatwo zrobić ten preparat samodzielnie w domowym zaciszu. Do zrobienia pasty cukrowej potrzebujesz:

  • 2 szklanki cukru
  • 1/4 szklanki soku wyciśniętego z cytryny
  • 1/4 szklanki wody
  • ponadto garnek z grubym dnem oraz drewnianą łyżkę do mieszania.

Wodę wlewamy do naczynia, czekamy aż się zagotuje. Dopiero potem dosypujemy cukier oraz dodajemy sok z cytryny. Całość gotujemy na niewielkim ogniu, często mieszamy. Trzeba uważać, ponieważ łatwo przypalić!

Po upływie 30-45 minut pojawi się piękny bursztynowy kolor, cukier się rozpuści, do tego powstanie dość gęsta masa. To znak, że domowa pasta cukrowa jest już gotowa. Przekładasz całość do słodzonej miski, najlepiej metalowej.

Pamiętaj, aby aplikować preparat dopiero, gdy delikatnie przestygnie, bo w innym wypadku może dość do poparzenia skóry!

Gdzie kupić pastę cukrową do depilacji?

Jeśli nie masz czasu, albo nie potrafisz przygotować samodzielnie pasty cukrowej bez problemu kupisz gotową wersję. Do wyboru masz kilkanaście produktów, zarówno do stosowania na zimno, jak i na ciepło. Pasta cukrowa w zależności od marki, a także pojemności opakowania kosztuje od 10 do 50 złotych.

Czasem w zestawie od razu mamy jednorazowe szpatułki do nakładania oraz paski bawełniane ułatwiające odrywanie. Zdarzają się też dodatkowo w komplecie preparaty do stosowania przed, jak i po depilacji.

Wszystkie towary kupisz w sklepach online lub w dużych drogeriach. Zdecydowana większość z nich bazuje na naturalnych składnikach.

  TOP 4 odmładzających dermokosmetyków do 100 zł

Typ pasty na ciepło umieszcza się w misce z podgrzaną wodą lub nad kąpielą wodną na około 5 minut. Można również włożyć niektóre bezpośrednio do mikrofalówki. Potem płynną maź za pomocą szpatułki nakłada się na skórę. Nie należy jednak zbyt mocno przegrzewać, bo dojdzie do podrażnienia skóry!

Czasem znajdziemy tę odmianę także z aplikatorem w postaci rolki. Natomiast pastę cukrową na zimno rozgniata się tylko w dłoni, jak plastelinę. Jest do wyboru kilka stopni twardości. Ogrzana pod wpływem ciepła ciała zmienia swoją formę. Staje się plastyczna i miękka, w ten sposób nie ma problemu z nakładaniem.

Jak używać pasty cukrowej do depilacji?

Przed przystąpieniem do depilacji warto zrobić peeling. W ten sposób usuniemy nie tylko martwy naskórek, ale również uniesiemy włoski. Pamiętaj, że kosmyki powinny mieć co najmniej 0,5 cm, aby pasta cukrowa mogła je wyrwać wraz z cebulkami.

Depilacja przy użyciu pasty cukrowej krok po kroku:

1. W pierwszej kolejności odtłuść skórę, na przykład pudrem dla dzieci, czy też talkiem.

2. Dopiero potem nakładasz pastę cukrową na zimno lub na ciepło. Aplikujesz cienką warstwę rozgrzanej mazi, co ważne w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów.

3. Nakładasz na to pasek bawełniany, delikatnie dociskasz i odrywasz energicznym ruchem, ale zgodnie ze wzrostem kosmyków. Czasami czynność trzeba powtórzyć kilkukrotnie.

4. Zimną „plastelinę” rozgniatasz na ciele, usuwasz szybkim pociągnięciem. To jedyna różnica, ponieważ kierunek oderwania oraz nakładania jest taki sam niezależnie od postaci pasty cukrowej.

Po zakończeniu depilacji zawsze usuwasz resztki kosmetyku za pomocą letniej wody. Mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia na naskórku, dlatego warto posmarować te okolice odżywczą oliwką lub specjalnym preparatem po depilacji, na przykład kremem. Dobrze sprawdzi się również woda różana, jak i płynny aloes.

  Twarz bez zmarszczek - marzenie każdej kobiety

Efekty depilacji pastą cukrową

Włoski znikną na kilka tygodni, co więcej przy systematycznym stosowaniu będzie ich za każdym razem mniej. To dobre rozwiązanie dla alergików oraz dla osób z wrażliwą skórą. Dlaczego? Bardzo rzadko po paście cukrowej pojawiają się jakiekolwiek powikłania. Dla wielu to jednak zbyt bolesna metoda, ponieważ ciemne włoski są wyrywane wraz z cebulkami.