polskie morze

Czy warto wybrać się nad polskie morze poza sezonem?

Morze Bałtyckie dla wielu osób wydaje się oczywistym kierunkiem wakacyjnych wypraw. W lipcu i sierpniu pogoda zachęca do opalania się i zażywania kąpieli. Ten czas jest też wymarzony dla rodzin z dziećmi. W szkołach nie ma wtedy zajęć lekcyjnych, a wiele osób może pozwolić sobie w tym czasie na dłuższy urlop. Jednak ten okres ma też swoje mankamenty. Bywa tłoczno, a ceny szybują w górę. W takim razie może wybrać się nad morze poza sezonem?

Morze wiosną i jesienią. Zalety tych pór roku

Trochę nie ma sensu rozwodzić się na plusami Bałtyku przed lub po sezonie. To podobna dyskusja do tej, czy ktoś woli góry, czy morze. Każdy ma swoje ulubione aktywności lub sposób wypoczynku. Dlatego też skupmy się na faktach, które mogą pomóc rozwiać wątpliwości dotyczące tego, czy wypad nad Bałtyk, gdy plaże robią się puste ma tak naprawdę sens.

Ewidentnie nie będzie to czas na opalanie. Jednak przyznajmy, że kapryśna, polska pogoda powoduje, że czasem nawet w środku lata brakuje ku temu okazji. Podobnie jest z temperaturą wody. Dla niektórych zawsze będzie ona za niska do tego, aby przyjemnie się kąpać. Za to szerokie, kilometrowe plaże sprawiają, że są to idealne warunki do tego, aby spacerować, biegać lub uprawiać nordic walking. Wbrew pozorom chłodniejsza temperatura i wiejący wiatr stwarzają idealne warunki dla zdrowia. Powietrze jest czystsze, zawiera też więcej jodu.

Mniejsza ilość turystów sprawia, że bez problemu można zwiedzać okolicę nie stojąc w kilometrowych korkach. Wiele nadmorskich miejscowości to nie tylko plaże i linia brzegowa, ale też stare wioski rybackie, czy ciekawe zabytki. Sporo ciekawych do zobaczenia terenów kryje się też w tutejszych rezerwatach i parkach narodowych. Warto zajrzeć na Hel, do Łeby, Ustki, Kołobrzegu i kierować się dalej na zachód, aż po Niechorze. Noclegi z basenem lub bogata oferta apartamentów z licznymi udogodnieniami może wynagrodzić to, że o tej porze nie za bardzo będzie można zażyć morskich kąpieli. Zawsze można przecież zrobić to pod dachem.

  Miej ważne postanowienia, kup ubezpieczenie na życie dla siebie i swoich bliskich

Zima nad morzem? Czemu nie!

Nie każdy marzy o białym szaleństwie oraz o tym, aby szusować na stoku. Środek zimy to także dobry termin, aby wybrać się nad Bałtyk. Część osób decyduje się, aby spędzić tu święta Bożego Narodzenia lub Sylwestra. To także może być doskonały pomysł na relaks z dala od zatłoczonych kurortów. Wystarczy cieplej się ubrać i nadal można do woli spacerować i korzystać z uroków okolicznej przyrody.

Do tego jest to najczęściej najtańszy okres w roku i wpisując hasło Niechorze noclegi z basenem można być pozytywnie zaskoczonym tym, że nietrudno jest znaleźć atrakcyjną ofertę, nawet gdy dysponuje się niewielkim budżetem. Już dawno minął czas, gdy wraz z końcem sierpnia zamykały się wszystkie restauracje i okoliczne atrakcje. Co prawda godziny otwarcia mogą być krótsze, a aktywności wykonywane typowo na dworze niedostępne, ale z pewnością nadal będzie co robić. Zawsze można wybrać się na długi spacer, a potem zrelaksować się w zarezerwowanym hotelu lub apartamencie.