uśmiechnięta kobieta wskazuje punkt z przodu

Czy warto kupić iRobot Roomba 676?

Jeszcze kilkanaście lat temu, wizja mieszkania sprzątającego przez robota, mogła być jedynie fabułą filmu science-fiction. Dziś robot sprzątający to gadżet, który jest w posiadaniu coraz większej ilości rodzin. Nic dziwnego. 

To świetna alternatywa dla tradycyjnych modeli, która zyskuje na popularności. Sam sprząta, a po wykonanej robocie wraca do stacji dokującej. Wśród liderów wyróżnia się iRobot Roomba. Czym się charakteryzuje model 676?

Jak działa automatyczny odkurzacz?

Działanie, jak i wygląd robotów automatycznych znacznie się różni od tradycyjnych odkurzaczy. Przede wszystkim odkurzacz automatyczny działa bezprzewodowo, a do tego samodzielnie porusza się po mieszkaniu. Nie musimy nim sterować jak w przypadku tradycyjnych modeli. Wystarczy tylko włączyć go za pomocą przycisku.

Co więcej, podczas odkurzacza, iRobot nie wymaga żadnego naszego nadzoru i nie stwarza zagrożenia. Zaprogramowany jest w taki sposób, że sam omija wszelkiego rodzaju przeszkody. Dodatkowo, iRobot posiada czujnik zderzaka oraz wysokości. Ten drugi odnajdzie się przede wszystkich w mieszkaniach, gdzie są piętra czy też schody. Automatyczne odkurzacze posiadają systemy, które wspomagają wykrywanie miejsc szczególnie zabrudzonych.

Dzięki temu iRobot skupia on większą uwagę na tych miejscach i dokładniej je czyści. Zasadnicza różnica dotyczy także wyglądu. roboty sprzątające są niewielkie, przeważnie okrągłe. Roboty sprzątające zbudowane są ze szczotek np. iRobot Roomba 676 posiada dwie główne i poboczną. Działa  dzięki akumulatorowi, który jest umieszczony w szczelnie zamkniętej konstrukcji. To właśnie cały sekret działania robotów.

Posiada on także napęd elektryczny, który jest odpowiedzialny za poruszanie się oraz silnik o danej mocy. Dodatkowo mamy panel sterowania, czujniki, system nawigacji i procesor główny

Tradycyjny odkurzacz czy iRobot?

Korzystanie z robota sprzątającego sprawia, że odkurzanie mieszkania wygląda zupełnie inaczej. iRobot ma zdecydowanie wiele zalet, które przeważają nad tradycyjnymi modelami. Największą korzyścią jest samodzielne wykonywanie pracy, które nie wymaga od nas żadnego wysiłku.

  5 pomysłów na szybką metamorfozę sypialni

Ponadto jego konstrukcja pozwala na dotarcie do miejsc niedostępnych dla tradycyjnego odkurzacza np. pod łóżko, pod meble, gdzie często jest sporo kurzu. Jedną z najważniejszych jego funkcji jest automatyczne ładowanie. Nie wymaga on podłączenia do gniazdka, jak tradycyjny odkurzacz. Często zdarza się, że po prostu zapominamy naładować dany sprzęt. iRobot Roomba 676 ładuje się sam.

Świetną opcją jest ustawienie harmonogramu sprzątania. Możemy zaprogramować iRobota tak, aby uruchamiał się w konkretne dni i o konkretnej godzinie. To świetna opcja. Możemy wyjść do pracy i wtedy go uruchomić. Jak wróciły, mieszkanie będzie już posprzątane. A po zakończeniu sprzątania robot sam wróci do swojej stacji dokującej i uzupełni zużytą energię.

Na korzyść automatycznego odkurzacza przemawia fakt, że wyposażony wyposażony jest w technologię wykrywania zabrudzenia. Dzięki temu dokładnie sprząta miejsca, które są szczególnie zanieczyszczone. Nie mają również worków tylko specjalny pojemnik, który należy opróżnić. 

Dlaczego warto wybrać iRobot Roomba 676?

Irobot Roomba 676 warto wybrać, jeżeli codzienne sprzątanie jest dla nas niewygodne. To doskonałe rozwiązanie w mieszkaniach gdzie są zwierzęta oraz alergicy i codzienne sprzątanie to obowiązek. W iRobot Roomba 676 warto się zaopatrzyć, jeżeli w domu posiadamy małe dzieci.

To niezbędny gadżet tak jak np. elektroniczna niania czy popularne teraz podgrzewacze do butelek.  I choć zakup takiego sprzętu nie należy do najtańszych, to jest bardzo opłacalny. Tym bardziej, że iRobot kupuje się na kilka lat, a nie na chwilę. Odkurzacz automatyczny jest niezwykle prosty w obsłudze. Opanowanie wszystkim funkcji zajmie zaledwie 15 minut. 

  • moduł Wi-Fi umożliwiający połączenie się z aplikacja iRobot,
  • prosty w obsłudze,
  • możliwość ustawienia harmonogramu sprzątania: dni i godzin,
  • czujnik wysokości,
  • technologia wykrywania zabrudzenia.