szczoteczka soniczna

Czy szczoteczka soniczna jest lepsza od zwykłej, manualnej szczoteczki do zębów?

Coraz więcej osób rezygnuje ze stosowania szczoteczek manualnych na rzecz szczoteczek sonicznych. Jak działa szczoteczka soniczna i jakie są jej zalety? W czym jest lepsza od szczoteczki tradycyjnej? Wszystkie szczegółowe informacje na temat obu rodzajów szczoteczek znajdziesz w naszym artykule.

Szczoteczka soniczna to urządzenie przeznaczone do pielęgnacji jamy ustnej. Choć zaliczana jest do grupy szczoteczek elektrycznych, to wyróżnia się zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych. Podczas jej pracy cząsteczki wody, śliny i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstałe w wyniku tego mikrobąbelki rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej, skutecznie ją przy tym oczyszczając. Warto dodać, że drgania generowane przez podłużną główkę szczoteczki trafiają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu nie ścierają osadów mechanicznie. To pozwala na zachowanie pełnego bezpieczeństwa zębów oraz dziąseł.

W jaki sposób działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne pracują z prędkością do 96 000 ruchów na minutę, na co wpływa częstotliwość fal dźwiękowych na poziomie 260 Mhz. Tego typu urządzenia wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, wydajną baterię, końcówki wymienne dostępne w zestawie oraz funkcje zwiększające komfort użytkowania.

Jak działa szczoteczka manualna?

Szczoteczka manualna, inaczej tradycyjna, to najstarszy znany nam model szczoteczki do zębów. Składa się z elementów połączonych ze sobą na stałe: końcówki z główką czyszczącą oraz trzonka. Szczoteczkę manualną, jak wskazuje jej nazwa, wprawiamy w ruch za pomocą dłoni. Bardzo ważne jest używanie odpowiednich technik szczotkowania, aby skutecznie oczyścić zęby i zminimalizować ryzyko podrażnienia dziąseł. Warto również pamiętać o tym, aby nie przyciskać szczoteczki zbyt mocno do powierzchni szkliwa, jeśli nie chcemy go uszkodzić. Szczotkując zęby przez minutę za pomocą szczoteczki manualnej, jesteśmy w stanie wykonać kilkaset ruchów dłonią.

  Kiedy warto postawić na pralkę z mniejszym ładunkiem?

Jaka szczoteczka jest lepsza – soniczna czy manualna?

Jeśli zastanawiasz się, która szczoteczka jest lepsza – soniczna czy manualna – to świetnie się składa, gdyż jesteś w miejscu, w którym znajdziesz odpowiedź na zadane pytanie. Wszystkie badania oraz wszyscy specjaliści potwierdzają, że szczoteczka soniczna jest nieporównywalnie lepszym urządzeniem do oczyszczania zębów i dziąseł. Przede wszystkim jest ona zdecydowanie szybsza, co pozwala jej na usunięcie większej ilości płytki nazębnej i resztek pokarmowych. Oprócz tego, że działa szybko i jest skuteczna, wyróżnia się także całkowicie bezpiecznym działaniem. Szczoteczka soniczna nie podrażni Twoich dziąseł w odróżnieniu od szczoteczki manualnej! Stosując tę drugą, możesz doprowadzić do krwawienia swojej tkanki miękkiej.

Szczoteczka soniczna najczęściej wyposażona jest w kilka trybów pracy, dlatego też sprawdzi się nawet u najbardziej wymagających użytkowników. Każda osoba jest w stanie dostosować daną szczoteczkę soniczną do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości, wybierając odpowiednią opcję czyszczenia oraz zakładając właściwą główkę czyszczącą. Korzystając ze szczoteczki sonicznej, nie musisz samodzielnie odmierzać czasu niezbędnego do dokładnego umycia zębów, gdyż zrobią to za Ciebie specjalne czasomierze. Ponadto czujnik nacisku, obecny w niektórych modelach, poinformuje Cię, gdy zbyt mocno przyciśniesz główkę szczoteczki do powierzchni szkliwa zębowego. Jeśli szukasz odpowiedniej szczoteczki sonicznej to warto sprawdzić sklep internetowy: https://smilesonic.com/pl/kategoria-produktu/szczoteczki-soniczne/.

Możemy wskazać tylko na jeden obszar, w którym szczoteczka manualna jest lepsza od szczoteczki sonicznej. Chodzi o ceny obu produktów. Szczoteczkę tradycyjną kupimy już za kilkanaście złotych, w dodatku znajdziemy ją niemalże w każdym sklepie, podczas gdy standardowa szczoteczka soniczna kosztuje minimum 200 złotych.