dieta pudelkowa

Czy dieta pudełkowa może pomóc schudnąć?

Powszechna moda na bycie fit oraz posiadanie seksownej, wymodelowanej sylwetki sprawia, że coraz więcej osób chce zrzucić nadprogramowe kilogramy i poczuć się lepiej w swojej skórze. Nie da się jednak ukryć, że jest to zadaniem dość trudnym. Obecnie większość z nas żyje w biegu a nadmiar obowiązków nie sprzyja gotowaniu zdrowych posiłków. Bardzo wiele osób zwyczajnie nie ma czasu na wybieranie mało przetworzonych produktów, sprawdzanie przepisów, obliczaniu kaloryczności oraz swojego zapotrzebowania. Na szczęście, w ofercie firm zajmujących się gastronomią pojawiają się propozycje, dzięki którym nie musimy wykonywać tych czynności. Jednym z najpopularniejszych jest obecnie dieta pudełkowa. Czy jednak pozwoli nam ona schudnąć? Czy stanowi ułatwienie? Pora się o tym przekonać.

Zanim zaczniemy rozważania nad tym, czy może być pomocna w procesie utraty wagi warto wyjaśnić, co właściwie kryje się pod terminem dieta pudełkowa. Mówiąc najprościej, jest to forma cateringu, która polega na codziennym dostarczaniu kompletu posiłków – od śniadania, drugiego śniadania czy obiadu aż po kolację i przekąski. Słowem – otrzymujemy gotowe dania na cały dzień, które możemy spożyć w domu, zabrać ze sobą do pracy lub w podróż. Zazwyczaj nie wymagają one żadnych dodatkowych działań z naszej strony, poza obróbką cieplną. Jest to więc z pewnością spora oszczędność czasu. Czy jednak dieta pudełkowa może pomóc schudnąć?

Rodzaje diet pudełkowych

Mówiąc o dietach pudełkowych warto wspomnieć, że ich oferta jest obecnie bardzo szeroka i różnorodna. Znajdziemy wśród nich zarówno propozycje dla osób, które chcą budować masę mięśniową, dla wegan, osób na diecie odchudzającej, jak i tych, które po prostu każdego dnia chcą móc spożywać pyszne i zdrowe posiłki bez konieczności samodzielnego ich przygotowania. Dlatego też warto zdać sobie sprawę, że nie każda dieta pudełkowa będzie w stanie pomóc nam w utracie wagi.

  Dieta dla urody - co jeść, by mieć ładną cerę?

Jak wybrać odpowiednią dietę dla siebie?

Wybierając dietę pudełkową warto zacząć od rozpoznania swojego zapotrzebowania kalorycznego. W tym celu możemy skorzystać np. z dostępnych w sieci kalkulatorów. Określamy w nich swój wiek, wagę, wzrost, to ile chcemy schudnąć oraz jaki rodzaj pracy i aktywności podejmujemy na co dzień. Dzięki temu dowiadujemy się, jakie jest nasze zapotrzebowanie na kalorie. Jeśli chcemy schudnąć dieta pudełkowa powinna dostarczać nam o ok 200-300 kalorii mniej. Deficyt kaloryczny pozwala na bezpieczne dla zdrowia spalanie tkanki tłuszczowej. Następnie warto wybrać firmę cieszącą się dobrymi opiniami oraz rodzaj diety dopasowany do naszych upodobań oraz stanu zdrowia.

O czym warto pamiętać, by dieta pudełkowa pomogła nam schudnąć?

Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach diety pudełkowe są bardzo różnorodne, co więcej, większość firm nie tylko dba o to by menu było urozmaicone, ale również pozwala na zmianę posiłków. Jeśli wybierzemy dobry catering dietetyczny, który daje nam taką możliwość powinniśmy zadbać jedynie o to, by deficyt kaloryczny nie był zbyt duży. W przeciwnym przypadku możemy po prostu czuć się głodni a to z kolei nie tylko zachęca do podjadania rzeczy spoza codziennej paczki jedzenia ale również może negatywnie wpływać na nasz metabolizm.