kremy do tatuazu

Co warto wiedzieć o kremach do tatuażu?

Tatuaże są coraz bardziej powszechne w naszych czasach. Kiedyś były one czymś niezwykłym, dla wybranych, bądź, nie ma co się oszukiwać, dla kryminalistów. Dziś wygląda to już zupełnie inaczej, wszędzie można się natknąć na posiadaczy tatuaży, którzy w ten sposób często wyrażają siebie. Bardzo ważną rzeczą w kwestii tatuaży jest, aby pielęgnacja przebiegała poprawnie, zaczynając od mycia go, a kończąc na nawilżaniu, aby cieszyć się pięknym wyglądem tatuażu przez jak najdłuższy okres czasu. Niezwykle ważny element stanowi tutaj krem do tatuażu, którego używanie jest zalecane nawet po tym, jak zakończy się proces gojenia.

Do czego on służy?

Tatuaż jest dla naszego organizmu czymś w rodzaju rany, którą chce on wyleczyć. Aby zachował piękny wygląd, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wcześniej do nawilżania skóry, która miała tendencję do złuszczania się, używało się przede wszystkim wazeliny, teraz wiadomo jednak, że nie jest to zabieg idealny. Nada się, lecz skórze przydałoby się coś lepszego w tym przypadku. W tym właśnie celu, używa się profesjonalnego kremu do tatuaży, który zapewni mu odpowiednią ochronę. Krem będzie między innymi zapobiegał utracie tuszu i zmniejszy zaczerwienienie. Tatuaż nie wyblaknie aż tak, jak to stałoby się bez używania go. Dzięki niemu Twój tatuaż będzie zachowywał swój wygląd latami.

Jak wybrać odpowiedni

Nie ma co się oszukiwać, nie każdy zna się na kremach do tatuaży. Co więc zrobić w sytuacji, gdy jesteś zupełnym laikiem w tej kwestii, a zdecydowałeś się na ozdobienie Twojego ciała tatuażem? Najważniejszym wyznacznikiem tego, czy krem będzie dobry dla Twojej skóry jest skład. To on ma wpływ na to czy krem będzie odpowiedni. W tym przypadku nie możesz pozwolić sobie na jakąkolwiek reakcję alergiczną, bo może to zaburzyć proces gojenia się tatuażu, a tym samym, nie będzie on wyglądał tak, jak pierwotnie było to w planach. Składniki powinny być delikatne i bezpieczne. Najważniejszy, aby miał on jak najwięcej witamin ze wszystkich grup, bo będzie to przyspieszało gojenie. Przede wszystkim powinien odżywiać i natłuszczać.

  Idealne podkłady na jesienną porę - koniecznie sprawdź te propozycje!

Co jeśli nie krem?

Rynek proponuje nam szereg kosmetyków, odpowiednich do wszystkich etapów pielęgnacji tatuaży, w tym też nawilżania. Dzięki temu krem nie jest jedynym kosmetykiem, który możesz wybrać do nawilżenia skóry w miejscu tatuażu. Dobrym zamiennikiem w tym przypadku może być masło do tatuażu. Ma ono delikatną konsystencję, a jego działanie ma miejsce wewnątrz skóry. Chroni ono skórę przed podrażnieniami, przez powłokę, którą na niej tworzy. Dodatkowo koniecznie pamiętaj o filtrze, aby chronić swój tatuaż przed światłem słonecznym, które negatywnie na niego wpływa, powodując, że blaknie.