kobieta kreci loczka palcami

Co na porost włosów?

Problemy z wypadającymi lub rzednącymi włosami to dosyć częsta przypadłość. W takiej sytuacji zastanawiamy się co możemy zrobić, by zatrzymać ten proces. Okazuje się, że wiele zależy od nas samych. Podpowiadamy jak na stałe utrzymać włosy w dobrej kondycji. 

Co wpływa na problemy z włosami?

Wypadanie włosów to problem bardzo wielu osób. Czym na ogół spowodowane są takie problemy? Powodów może być wiele i dla każdego mogą one przybierać indywidualną postać. Jednym z głównych wymienianych czynników jest stres, który towarzyszy codziennie każdemu z nas. Nie bez wpływu są również czynniki zewnętrzne, takie jak zmieniająca się temperatura. Niestety do problemów z wypadaniem włosów doprowadzić możemy również sami np. poprzez zbyt częste eksperymentując ze zmianą fryzury. 

Powodów mających wpływ na taki stan rzeczy jest oczywiście więcej. Każdy z nich może prowadzić do osłabiania się naszych włosów, ich wypadania lub po prostu do niskiego przyrostu. W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem? Odpowiedzią na to pytanie nie są wcale tabuny przeróżnych specyfików. Czasem wystarczy po prostu zmienić kilka codziennych nawyków, by móc w pełni cieszyć się zdrowymi włosami.

Co warto stosować na porost włosów?

Jednym z domowych sposobów, które możemy zastosować w przypadku ubytku włosów jest olejowanie. W tym celu użyć można oleju kokosowego, oliwy lub olejku arganowego. Są to substancje, które silnie nawilżają i odbudowują wiązania białkowe znajdujące się we włosach. Stosując wcierki na porost włosów przynajmniej raz w tygodniu skutecznie zabezpieczymy je przed szkodliwym wpływem promieni UV. Kuracja taka powinna stosunkowo szybko poprawić kondycję naszych włosów. 

Ważnym czynnikiem, który wpływa na zdrowe włosy jest oczywiście nasza dieta. Choć sposób odżywiania kojarzy nam się głównie z modelowaniem sylwetki to jednak ma on również ogromny wpływ na kondycję skóry głowy. Włosy do prawidłowego rozwoju potrzebują codziennej dawki witamin. Należy zapewnić im odpowiednie ilości żelaza, cynku, białka oraz antyoksydantów. Warto włączać do swojej diety takie produkty jak np. nasiona chia, siemię lniane, czy bogaty w chlorofil młody jęczmień.

  Makijaż na wesele - jak go wykonać? 10 propozycji delikatnego makijażu weselnego

Jak dodatkowo wzmocnić włosy?

Produktem, który wpływa negatywnie na kondycję naszych włosów są wszelkie kosmetyki, które zawierają w sobie silikon. Jest to składnik, który co prawda spełnia swoje zadanie, ale jednym z jego skutków ubocznych jest obciążenie włosów, blokowanie gruczołów, a w konsekwencji negatywny wpływ na ich przyrost. W pielęgnacji włosów warto więc postawić na organiczne produkty stworzone na bazie olejków, naturalnych ekstraktów i ziół. Jest to rozwiązanie o wiele dla nich zdrowsze.

Jednym z nieoczywistych sposobów na poprawienie kondycji włosów jest masaż głowy. Zastosowanie masażera pobudzi cebulki oraz poprawi krążenie krwi, co może mieć ogromny wpływ na przyrost włosów. W dłuższej perspektywie warto również ograniczyć farbowanie, stylizację na ciepło oraz stosowanie lakierów. Wszystkie te rzeczy mają negatywny wpływ strukturę włosa. W celu poznania skutecznych form pielęgnacji włosów warto odwiedzić https://onlybio.life