kobieta je salatke

Chcesz schudnąć? Zastosuj niskokaloryczną dietę!

Nadmiar kilogramów to problem, z którym zmaga się wiele osób. Często nie za bardzo wiemy również jak się jego pozbyć. Nieumiejętne odchudzanie nie tylko nie zmieni naszej wagi ale wprost może opóźnić metabolizm i sprawić, że będziemy jeszcze bardziej przybierać na wadze. Aby tego uniknąć warto wiedzieć jak powinny wyglądać nasze posiłki. Tylko wówczas utrata kilogramów będzie efektywna, ale również bezpieczna i trwała.

Diety eliminacyjne i głodówkowe – najczęstszy błąd

Jednym z podstawowych błędów, które popełniają osoby chcące stracić na wadze jest stosowanie różnego rodzaju popularnych i nieskutecznych diet, które eliminują z jadłospisu większość produktów opierając się zaledwie na kilku. Dieta kapuściana, dieta sokowa, dieta Dukana – któż z nas nie słyszał o tym, że dają spektakularne efekty. I rzeczywiście. W początkowym okresie możemy zaobserwować szybką utratę wagi. Jednak jedząc w ten sposób nie tylko narażamy się na efekt jojo ale również szkodzimy swojemu zdrowiu, ponieważ nie dostarczamy naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Tak naprawdę, aby zdrowo się odżywiać musimy sięgać po wszystkie typy produktów.

Deficyt kaloryczny – podstawa skutecznego odchudzania

Jak więc schudnąć nie rezygnując z mięsa czy węglowodanów w swojej diecie? To proste. Najważniejsze jest bowiem nie to, co jemy tylko w jakiej ilości. Aby następowała utrata wagi należy utrzymywać deficyt kaloryczny, czyli spożywać o 200-300 kalorii mniej, niż wynosi zapotrzebowanie naszego ciała. Organizm musi wówczas sięgnąć po swoje “zapasy” co powoduje regularną, bezpieczną i trwałą utratę wagi bez jednoczesnego spowolnienia metabolizmu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że każdy z nas ma inne zapotrzebowanie kaloryczne, które wynika nie tylko z naszej wagi, wzrostu i płci, ale również z rodzaju wykonywanej pracy. Każdy z nas powinien więc samodzielnie obliczyć ile kalorii powinien przyjmować. Może w tym pomóc nam np. dostępny w sieci kalkulator.

  Najnowsze trendy w srebrnej biżuterii w roku 2023

Jak pilnować odpowiedniej liczby kalorii? Skorzystaj z cateringu

Jeśli znasz już zapotrzebowanie swojego organizmu i chcesz wprowadzić deficyt kaloryczny masz dwie możliwości. Samodzielne obliczanie kaloryczności spożywanych przez siebie posiłków na podstawie tabel z kalorycznością poszczególnych produktów lub też skorzystanie z gotowych posiłków. Samodzielne próby są dość czasochłonne, poza tym nietrudno o pomyłkę i złe oszacowanie kaloryczności niektórych dań. Dlatego też dieta pudełkowa Warszawa wydaje się być znacznie lepszym sposobem na skuteczne odchudzanie. Nie tylko nie tracisz czasu na zakupy czy przygotowywanie posiłków, ale również masz pewność, że danego dnia nie przekraczasz określonej dla siebie liczby kalorii. Dieta pudełkowa to posiłki na cały dzień, które stworzone są tak by były jak najbardziej różnorodne i dostarczały organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem osób, które zamierzają schudnąć.