kobieta w jesiennej stylizacji

Botki damskie – inspiracje na jesień 2023

Moda damska stale ewoluuje, zmienia się i pokazuje kolejną twarz. W tym roku jesienne stylizacje będą szczególnie kładły nacisk na styl, klasę, elegancję oraz nietypowe połączenia. Z drugiej strony przewiduje się też powrót klasyki i nurt retro w codziennych zestawieniach Polek. W tym tekście spróbujemy przyjrzeć się trendom, w których główną rolę odegrają botki. Jak będziemy je nosić jesienią 2023 roku?

Dżinsy i skórzane botki na szpilce

Do czego nosić botki? Pierwszą inspiracją, którą chcemy się z Wami podzielić, to pomysł na mocno kobiecy, ale nie tak elegancki look. W nim główną rolę odgrywać będą obcisłe dżinsy. W tym roku bardzo modne są modele z dziurami, więc nie może ich tutaj zabraknąć. Kolor? Raczej jaśniejszy niż ciemniejszy, prawdopodobnie im bliższy bieli, tym lepiej, także w kontraście do czarnych botków.

Co do nich, to na pewno muszą być proste w formie. Dobrze, by były skórzane, jednolite i koniecznie na szpilce, może być dość wysoka. Takie zestawienie sprawi, że będziesz odważna, pewna siebie, ale nieprzesadnie elegancka i stonowana.

Zamszowe botki i spodnie o nietypowej długości

Druga stylizacja wykorzystuje znany trend nie tylko z tego roku, ale i poprzedniego – spodnie o niepełnej długości. Tak jak w zeszłym roku modele trzy czwarte robiły wielką furorę, tak w tym na plan pierwszy zaczynają wysuwać się egzemplarze określane jako siedem ósmych. Są więc nieco dłuższe, co jesienią zdecydowanie się przyda, ale jeszcze mogą podkreślić piękne nogi i pokazać botki w innym stylu.

A jakie powinny być w takim zestawieniu? Tutaj masz o wiele większą dowolność, bo mogą być to skórzane, na płaskim, albo na koturnie, zamszowe. Właśnie ten drugi typ królować będzie w kontekście krótszych spodni, szczególnie w okresie wrześniowo-październikowym.

  Jakie są rodzaje biustonoszy?

Krótka sukienka i botki? Tak, ale z „męską” marynarką

Na wczesną jesień wiele kobiet wybiera krótkie sukienki. Jest jeszcze ciepło, słońce na niebie sprzyja ciekawym stylizacjom, ale botki z pomarszczonym materiałem na nogach zwiastują już nadchodzące ochłodzenie. Kolor powinien być stonowany, najlepiej czarny lub ciemnobrązowy. Może być też bardzo zimny granat lub odcienie szarości. Do tego krótka sukienka, która jednak nie może zostać sama. W tym roku najlepiej narzucić na nią marynarkę typu oversize.

W ogóle nadchodzi trend na noszenie rzeczy nieco za długich, które zamażą nieco ogólny wygląd, nadadzą tajemniczości i wyjątkowości. A tego będziemy szukać jesienią 2023 roku. Jak przystało na uniwersalne buty botki damskie zdecydowanie znajdą miejsce dla siebie w twojej jesiennej garderobie.

Bądź modna w 2023 roku, ale noś się tak, jak lubisz

Brązy, szarości i kolor i camelowy to kolory, które tej jesieni będą pojawiać się w stylizacjach pań. Na pewno na nogach niejednej pojawią się też botki. A czy wiesz już, do czego je nosić? Na pewno możliwości masz wiele, ale pamiętaj, by bawić się stylem i mieszać je tak, byś czuła się najlepiej. W końcu powinnyśmy mieć na sobie to, co sprawia nam najwięcej frajdy.