bizuteria damska 2022

Biżuteria – modne wzory na 2022 rok

Nowy sezon oznacza nowe trendy. Chcesz być kobietą, której styl przyciąga spojrzenia? Jeśli lubisz być na bieżąco z modą i jej zmianami, a przy tym jesteś osobą kreatywna, być może zdecydujesz się na samodzielne stworzenie kolekcji biżuterii pasującej do ciebie, a jednocześnie wpisującej się w najnowsze nurty.

Biżuteria DIY — jak się za to zabrać

Jeśli do tej pory nie próbowałaś wykonać ozdób samemu, zapewne zastanawiasz się jak zacząć. Tworzymy je wykorzystując półfabrykanty do produkcji własnej biżuteriiTakie produkty oferują sklepy internetowe zajmujące się tematami DIY. Producenci tych elementów nieustannie poszerzają asortyment, dzięki czemu, twoje projekty będą dokładnie takie, jak sobie wymarzyłeś. Pragnienie wpisania się w panujący trend nie jest przecież jednoznaczne, z tym, że chcemy mieć dokładnie to, co inni. Sprostanie modzie to nie bezrefleksyjne podążanie za jednym wzorem. Pomyśl o tworzeniu ozdób DIY, jeśli lubisz się wyróżniać.

Modne trendy w 2022 roku

Według specjalistów od stylu w obecnym roku modne będą sygnety i duże pierścionki, zdobione kolorowymi kamieniami o sporych rozmiarach. Wspomina się także powrót charmsów, kolorowych koralików i emaliowanej biżuterii. Wśród naszyjników mają panować te wykonane z grubych łańcuchów, a najmodniejsze kolczyki to te w kształcie koła. Przewiduje się też wzrost zainteresowania bransoletkami na ramię i inne części ciała. Trzeba przyznać, że sezon 2022 nie będzie należał do minimalistycznych!

Podążanie za głównym prądem w swoim stylu

Masz w głowie projekt, który czeka na wykonanie? Pora na wyposażenie warsztatu, by go wykonać! Do tworzenia ozdób DIY będą potrzebne półfabrykaty. By wykonać własne kolczyki, potrzebujesz bigli i sztyftów. Są to zapięcia do kolczyków dousznych lub wiszących i stanowią podstawę wyrobu tego rodzaju biżuterii. Na rynku dostępne są także bazy pierścionków, drut pamięciowy, łańcuszki i ogniwa, zapięcia w formie karabińczyków, haczyków czy kółka. Do tego wszystkiego, musisz mieć oczywiście kamienie, które są sercem pięknej ozdoby. Żeby bardziej je wyeksponować, używa się specjalnych kulek, które z powodzeniem służą jako separatory w naszyjnikach czy bransoletkach. Wszystkie półfabrykaty możesz znaleźć w różnych wersjach, w zależności od tego, jakiego efektu oczekujesz i jakim budżetem dysponujesz. Możesz zainwestować w złote, srebrne, pozłacane, posrebrzane lub poprzestać na tych wykonanych ze stali chirurgicznej, lub szlachetnej. Co ciekawe, jeśli szukasz trwałego produktu, lepszym wyborem będzie stal. Srebro i złoto mają tendencję do szybkiego utleniania się i czernieją.