soczewki kontaktowe

5 powodów, dla których warto nosić soczewki kontaktowe

Zaburzenia widzenia, popularnie określane wadami wzroku, to bardzo powszechny problem. Wbrew pozorom nie dotyczą one wyłącznie seniorów i mogą pojawić się u osób w każdym wieku, nawet u małych dzieci. Do najczęściej spotykanych należą krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Nieskorygowane wady wzroku mogą prowadzić do wystąpienia powikłań, które utrudniają, a czasami nawet uniemożliwiają prawidłowe widzenie. Dobrym sposobem korekcji refrakcyjnych wad oka są szkła kontaktowe. Coraz więcej osób wybiera je zamiast tradycyjnej korekcji za pomocą okularów. Chcesz wiedzieć, dlaczego soczewki cieszą się tak dużym zainteresowaniem? W artykule przedstawiamy ich najważniejsze zalety.

Soczewki kontaktowe to wygoda w każdej sytuacji

Niewątpliwą zaletą szkieł kontaktowych jest wygoda użytkowania. Soczewki zapewniają komfortowe i dobre widzenie w każdych warunkach: nie zaparowują, nie osadza się na nich deszcz ani śnieg, a do tego nie ulegną zniszczeniu jeśli przypadkowo uderzymy się w twarz. Soczewki nie powodują odblasków i zapewniają komfort w słoneczne dni. Dobrze dopasowane szkła nie ograniczają pola widzenia ani nie zniekształcają obrazu, co szczególnie docenią osoby z dużymi wadami wzroku.

W soczewkach można uprawiać sport

Soczewki, w przeciwieństwie do okularów, nie przeszkadzają podczas biegania, jazdy na rowerze czy treningów na siłowni. Gdy mamy na sobie soczewki, możemy założyć gogle, kask, maskę i każdy inny sprzęt sportowy. Co więcej, szkła kontaktowe nadają się do tego, aby w nich pływać. Przed wyjściem na basen należy zaopatrzyć się w soczewki jednodniowe.

Soczewki pozwalają korygować różne wady wzroku

Soczewkami kontaktowymi można skorygować właściwie każdą wadę wzroku. Za pomocą odpowiednio dobranych szkieł można z powodzeniem niwelować zniekształcone widzenie związane z zaburzeniami refrakcji lub nieprawidłową budową oka. Soczewki można zastosować w korygowaniu miopii (krótkowzroczności), hyperopii (nadwzroczności) i astygmatyzmu (niezborności), ale także przy dolegliwości typowej dla osób w podeszłym wieku, czyli prezbiopii (starczowzroczności). Za dobór pomocy optycznych, w tym właśnie szkieł kontaktowych, odpowiadają wykwalifikowani optometryści. Decyzje w sprawie doboru soczewek mogą podejmować także lekarze okuliści, warto jednak zauważyć, że dedykowanymi specjalistami w zakresie diagnozowania i korekcji zaburzeń widzenia wynikających z wad refrakcji są właśnie optometryści.

  Kto jest narażony na osteoporozę?

Noszenie soczewek jest zdrowe i w pełni bezpieczne

Jeśli przestrzegamy wszystkich zasad użytkowania i pielęgnacji szkieł kontaktowych, ich noszenie jest całkowicie bezpieczne. W użytkowaniu soczewek najważniejsza jest higiena. Modele, które są przeznaczone do wielokrotnego użytku, należy regularnie czyścić bezpośrednio po ich zdjęciu oraz przechowywać w czystym pojemniku. Czyszczenie szkieł kontaktowych nie jest ani skomplikowane, ani też specjalnie trudne. Im bardziej przyłożymy się do ich codziennej pielęgnacji, tym zapewnią nam większy komfort noszenia bez narażenia oczu na podrażnienie.

Soczewki kontaktowe są tanie i łatwo dostępne

Soczewki kontaktowe cieszą się dużą popularnością również dlatego, że są łatwo dostępne, a ich kupowanie nie stanowi problemu. Istnieje wiele rodzajów i odmian soczewek. Rynek kontaktologiczny oferuje modele przeznaczone do wielokrotnego użytku (można używać ich wielokrotnie przez określony czas, na przykład soczewki miesięczne – przez 31 dni licząc od momentu ich otwarcia), jak i warianty jednodniowe (po zdjęciu należy je wyrzucić, a następnego dnia sięgnąć po nową parę). Istnieją też specjalne soczewki, które można użytkować w trybie całodobowym, np. miesięczne soczewki Biofinity Multifocal służące do korekcji prezbiopii. Takie szkła nadają się do drzemek lub dłuższego spania. Soczewki, podobnie zresztą jak okulary, zdecydowanie lepiej kupować w tradycyjnym salonie niż w przypadkowym miejscu typu drogeria czy supermarket. Szkła kontaktowe możemy kupić u stacjonarnego optyka albo w sklepie internetowym nie wychodząc z domu. Jeśli szukasz dużego wyboru i stosunkowo tanich produktów, być może zainteresuje cię oferta internetowego salonu optycznego bezOkularow.pl. Sklep ten oferuje największy wybór markowych szkieł kontaktowych, płynów pielęgnacyjnych i akcesoriów do soczewek. Znajdziesz tam produkty z najwyższej półki w przystępnych cenach. Zamówienia można składać 24/7, o dowolnej porze dnia, we wszystkie dni tygodnia.