5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

Udostępnij ten post!

Rozwój medycyny estetycznej sprawił, że proces starzenia skóry można zatrzymać w łatwy i bezpieczny sposób. I choć obecnie jest wiele zabiegów do wyboru, to niektóre z nich mają ogromną rzeszę fanów. Poznaj 5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Poznaj 5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

Odpowiednio dobrane przez wykwalifikowany personel zabiegi, skutecznie poprawiają wygląd oraz kondycję skóry, a do tego odmładzają. Skóra staje się jędrna i elastyczna. Medycyna estetyczna ma bogatą ofertę, jednak wyróżnia się kilka najczęściej wybieranych przez kobiety zabiegów. Należą do nich:

Toksyna botulinowa tzw. botoks

Toksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem, to niekwestionowany hit w dziedzinie medycyny estetycznej. Ta naturalna substancja posiada wyjątkowe właściwości, które blokują impulsy nerwowe, prowadzące do skurczów mięśni, a tym samym odpowiedzialne za tworzenie się zmarszczek. Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości substancji pod skórę przy użyciu cienkiej igły w wybrane miejsce. Zabieg jest bezpieczny, prawie bezbolesny, a cena jest przystępna. Efekt utrzymuje się około 4 miesiące.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to zabieg dedykowany Panią, które chcą zrewitalizować cerę oraz zredukować zmarszczki. Za pomocą drobnych nakłuć, wprowadza się głęboko pod skórę specjalną substancję, tzw. mezokoktajlt, którego składniki dobrane są do indywidualnych potrzeb pacjentów. Po takim zabiegu cera staje się bardziej elastyczna, jest głęboko odżywiona, pełna blasku, a zmarszczki są o wiele płytsze.

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg ten, zwany również wampirzym liftingiem stanowi jeden z najskuteczniejszych sposobów na rewitalizację skóry i doskonale spłyca zmarszczki. redukuje zmarszczki i usuwa cienie pod oczami. Ta krwawa metoda opiera się na wykorzystaniu krwi pacjenta, która jest poddana odpowiedniej obróbce.

Po obróbce, substancję wprowadza się pod skórę za pomocą delikatnych nakłóć o różnej głębokości. Stymuluje to komórki naskóra do regenacji, a także pobudza do produkcji kolageny.

Laserowe usuwanie blizn 

Laserowe usuwanie blizn to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Skutecznie usuwa różnego rodzaju blizny: potrądzikowe, pozabiegowe, pourazowe, a także przebarwienia i rozstępy. Polega na emitowaniu przez laser impulsów, które niszczą tkanki tworzące bliznę oraz komórki powodujące przebarwienia. W efekcie stymulowana jest produkcja tkanek zdrowych.

Zabieg jest bezpieczny, a ryzyko skutków powikłań jest minimalne. W zależności od rodzaju blizny, zabieg kosztuje od 100 do nawet 3000 złotych. Jeżeli nie ma się gotówki, doskonale sprawdzą się szybkie pożyczki w 15 minut w Getmoney.

Nici liftingujące

Nici liftingujące cieszą się coraz większą popularnością. Są alternatywą dla liftingu operacyjnego. Są tańsze, a przede wszystkim nie wymagają rekowalescencji. Zabieg polega na wprowadzeniu w skórę nici, które napinają i podciągają skórę. W efekcie poprawia się owal twarzy, niweluje chomiki i podnosi brwi.

Default image
Katarzyna Tomaszewska
Dziennikarka, blogerka i pozytywnie zakręcona na punkcie dalekich podróży. Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą z innymi.
Articles: 563

Zostaw odpowiedź