kapelusz nad basenem

5 ciekawych kierunków na lato 2022

Zbliża się lato, a wraz z nim wakacje. Pora pomyśleć, gdzie chcielibyśmy w tym roku wyjechać. Nareszcie zelżała pandemia i coraz więcej osób decyduje się na kierunki zagraniczne. Podpowiadamy Wam kilka propozycji z Francji,Chorwacji, Włoch i Hiszpanii.

Saint Tropez we Francji

Jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych na Lazurowym Wybrzeżu. Znana między innymi z cyklu filmów o najsłynniejszym na świecie żandarmie. Są tu piękne plaże, port jachtowy i mnóstwo pięknych krajobrazów. W wolnych chwilach polecamy zobaczenie eksponatów muzeum morskiego, które znalazło miejsce w zabytkowej cytadeli. Warto też zwiedzić tu dziewiętnastowieczną latarnię morską, ładny kościół Wniebowzięcia Matki Bożej i Muzeum Żandarmerii.  W spisie zabytków miasta figuruje też dziewiętnastowieczna kawiarnia Cafe Senequier – kiedyś odwiedzana przez licznych artystów i celebrytów. Gdybyście chcieli tam pojechać, warto już teraz sprawdzić noclegi w Saint Tropez bowiem im bliżej wakacji, tym trudniej będzie znaleźć coś atrakcyjnego w tym temacie.

Zadar w Chorwacji

Zadar leży nad pięknym i ciepłym Morzem Adriatyckim w regionie zwanym Dalmacją. Jest w Chorwacji jednym z pięciu największych miast i ważnym centrum nie tylko turystycznym, ale też gospodarczym. Znajdziecie tu port morski i port lotniczy. Jest mnóstwo zabytków, muzeów i placówek kulturalnych. Koniecznie trzeba tu zobaczyć ruiny dawnych budowli rzymskich, sporo zabytkowych kościołów na czele z romańską katedrą. Stoi też ciekawy arsenał i barokowe pałace. Możecie dowiedzieć się tu także, czym są morskie organy.

Toskania we Włoszech

Jest to kraina historyczna i region administracyjny kraju. Do przyrodniczych atrakcji należą tu góry (Apeniny), także Morze Liguryjskie i Tyrreńskie. Najważniejszym miastem Toskanii jest wspaniała, pełna cudownych zabytków Florencja. Miłośnikom wina tereny te kojarzą się na pewno z nazwą Chianti.

  Dzień Kobiet 2023 - jakie są idealny prezenty na tą okazję? 5 najlepszych z nich

Na całość składa się aż 10 prowincji. Między innymi też wyspy Elba, Montecristo, Gorgona i jeszcze parę innych. W górach można zobaczyć szczyty Monte Prado (2050 m.n.p.m.) lub Monte Pisanino (1946 m.n.p.m.). Są też jeziora. Między innymi Laguna di Orbetello.

Costa Brava w Hiszpanii

Jest to słynny region turystyczny na wybrzeżu północno – wschodniej Hiszpanii (dokładniej Katalonii). Znajdziecie tu sporo wartych podróży kurortów. Na przykład Portbou, Roses, Begur, Calonge i mnóstwo innych. We wszystkich są piękne plaże, rewelacyjne krajobrazy, hiszpańskie klimaty i wszystko czego potrzeba do dobrej zabawy i wypoczynku.

Korsyka we Francji

Francuska Korsyka jest wyspą na Morzu Śródziemnym jednocześnie samodzielnym regionem administracyjnym. Co ciekawe znajdziecie tu bardzo dużo gór, z których aż 20 przekracza wysokość 2000 m.n.p.m. Najwyższe są Monte Cinto, Capu Ciuntrone, Monte Rotondo. Najsłynniejszym człowiekiem, który urodził się na Korsyce był Napoleon Bonaparte. Na wyspie znajdziecie ponad 100 kąpielisk z doskonałą jakością wody. Można wiec na przemian spacerować po plaży i zdobywać szczyty.

Zalety podróżowania na własną rękę

Wszystkim, którzy nie lubią wciąż dostosowywać się do narzuconych z góry zasad podróżowania polecamy odważnie wybrać się samodzielnie, z rodziną lub w grupie przyjaciół. Pojedziecie gdzie chcecie i zwiedzicie, co chcecie. Do tego taniej, bo koszt wynajmu domu wakacyjnego rozłoży się na kilka osób w grupie.