nauka hiszpanskiego

10 powodów, dla których warto zacząć uczyć się hiszpańskiego

Język hiszpański, który wywodzi się bezpośrednio z łaciny, to jeden z najczęściej używanych języków na świecie. Nie tylko pod względem sporej liczby native speakerów, ale również uczniów wybierających naukę tej mowy. Co ciekawe, to właśnie hiszpański jest drugim po chińskim językiem z największą liczbą użytkowników. Dlatego też warto przekonać się, jakie są najlepsze powody, dla których powinieneś zacząć uczyć się hiszpańskiego już dziś!

Hiszpański jest stosunkowo łatwy

Jeżeli znasz angielski, włoski, francuski lub portugalski, będzie Ci znacznie łatwiej zrozumieć język hiszpański. Choć zdarzają się trudniejsze zagadnienia, jak chociażby odmiana czasownika gustar, to jednak nauka hiszpańskiego nie jest zbyt skomplikowana. Zasady gramatyki są tu proste i nie ma zbyt wielu wyjątków, jak chociażby w angielskim.

Język przydaje się w pracy

Skoro na świecie ponad 650 milionów osób posługuje się językiem hiszpańskim, prędzej lub później i Ty poznasz taką osobę. Warto zatem móc porozumieć się w tym języku, co może mieć znaczenie w Twojej przyszłej pracy. Hiszpański w CV to niezwykły atut!

Hiszpański otwiera drzwi do innych języków

Znając hiszpański na poziomie średniozaawansowanym, możesz zacząć naukę kolejnych języków, które są z nim spokrewnione. Mowa chociażby o katalońskim, francuskim, włoskim, portugalskim czy rumuńskim.

Poznasz lepiej… język polski

To może się wydać dość dziwne, ale w rzeczywistości działa! Ucząc się języka obcego, poznajesz jego gramatykę i zasady, a także nowe słownictwo. W ten sposób możesz też lepiej zrozumieć swoją mowę ojczystą, poznając przy okazji zasady języka polskiego.

  Pielęgnacja psa długowłosego - jak powinna wyglądać?

Możesz oglądać seriale i filmy…

Od „Zbuntowanego Anioła” przez „La Casa de Papel” aż po dzieła Pedro Almodovara. Znając podstawy hiszpańskiego możesz zacząć oglądać seriale i filmy bez napisów i lektora. Taka rozrywka to również świetna szansa na zgłębienie bardziej „żywego” języka.

…a także słuchać muzyki po hiszpańsku

Ta sama zasada dotyczy też hiszpańskojęzycznych piosenek, których tak dużo słychać w polskim radio. Naucz się trochę hiszpańskiego, a w końcu zrozumiesz, o co chodzi w „Despacito” i co światu chcą przekazać Alvaro Soler czy Enrique Iglesias.

Hiszpański przydaje się w podróży

Planujesz wakacje w Hiszpanii, a może podróż życia do Ameryki Południowej? W takim wypadku, angielski może nie wystarczyć. Sięgnij po rozmówki polsko-hiszpańskie i nie daj się zaskoczyć w sklepie, hotelu czy restauracji.

Poznasz nowych ludzi

A może nawet spotkasz prawdziwą miłość za granicą? Zdobądź nowych amigos z krajów hiszpańskojęzycznych i nie odstawaj od grupy. Nauka języka hiszpańskiego to pierwszy krok, żeby móc się z nimi porozumieć.

Nauka hiszpańskiego odmładza mózg

Z każdym kolejnym hiszpańskim słówkiem poczujesz, jak Twój umysł zaczyna pracować na wyższych obrotach. Nauka języka obcego pozwala opóźnić procesy starzenia się komórek, a także uniknąć zachorowania na Alzheimera. Język to jeden z przepisów na zdrowie i długowieczność.

Zacznij się uczyć, bo tego chcesz

Na koniec zostawiliśmy najważniejszy ze wszystkich powodów, dla których warto uczyć się hiszpańskiego. Zabierz się do roboty, bo po prostu tego chcesz. Spełnij swoją zachciankę, jeżeli interesuje Cię język, kultura czy społeczeństwo. Zrób dla siebie coś twórczego i kreatywnego, co może stać się Twoim wyjątkowym hobby.